G-funk.eu forum
Nas - Wersja do druku

+- G-funk.eu forum (http://forum.g-funk.eu)
+-- Dział: Inny rap (http://forum.g-funk.eu/Forum-Inny-rap)
+--- Dział: East Coast (http://forum.g-funk.eu/Forum-East-Coast)
+--- Wątek: Nas (/Thread-Nas)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

RE: Nas - goral15_007 - 24-05-2009

http://www.youtube.com/watch?v=W5tkV_4oeXk
Jeden z nowszych kawałków.
Pseudo?

RE: Nas - Tobi - 11-07-2009

Według mnie bardzo dobry raper, przyjemnie sie go słucha, ma dobre flow, a liryka wprost rewelacyjna.
Jeden z nielicznych którzy produkują kawałki na poziomie.

RE: Nas - funky child - 11-07-2009

z nasem i z paroma innymi zaczynalem przygode ze słuchaniem rapsu
zajebisty raper,teksciarz,kilka zajebistych albumow
Bezapelacyjnie LEGENDA eastu i rapu
1993 ILMATIC - wyszedł album jeden z pierwszych moich jakie mialem okazje przresluchac , płyta geniusz, niesamowita kapitalnie brzmi
wyjebane rymy bity min.Pete Rock, Large Proffesor czy DJ Premier,najlepszeRepresent,
The World Is Yours,Life's a Bitch(swietne premierowe rymy az),n.y state of mind(przejmujące rymy o ny),Memory Lane lajtowy bit premiera Queensbridge!!,KLASYK

1996 It Was Written - Ulica i wszystko, co z nią związane przedstawia nam płyta. inny klimat jak sam Nas zapowiadal przed wydaniem
dla mnie kolejny zajebisty materiał plytka zaczyna sie utworem The Message.przy ktorym przechodza dreszcze,pieknie wkomponowana gitarka, I Gave You Powerto chyba najlepszy liryczny joint na albumie nasir utozsamia sie ze spluwom i czyści wszystkko dookoła bomba,nastepnie lansiarski Nas is Coming. na produkcji darka, gangsterski joint Affirmative Action, The Setup.czy f I Ruled The World (Imagine That) całośc nie schodzi ponizej dobrego poziomu
dwie nastepne plyty sa dla mnie rozczarowaniem niepodoba mi sie brzmienie tych produkcji z wyjatkami

1999 I Am - kawałek Nas Is Like nasir z premier gwarantuja dobrą muzyke,Undying Love....niestety calośc mnie nie przekonywuje

1999 Nastradamus -podobnie jak wyzej schody w doł, dobre Come Get Me napewno najlepszy joint na plycie...
.
2001 "Stillmatic -lepiej strona myzuczna jest dosyć zrożnicowana brzmi inaczej ale jest ok One Mic,Poison,Ether(FUCK JAY-Z),Rewind

2002 God's Son- dobry albumik nagrywanie go zbieglo sie ze smiercia matki nasira na albumie nie ma imprezowych klimatów jest spokojny czasem w ulicznym klimacie zaczyna się gorąco old-schoolowym "Get Down",Made You Look",gangsterski popis nasa,"Hey Nas" to relaksujący joint dalej,Revolutionary Warfare ,ok płyciwo
2004 Street's Disciple- mam mieszane zdanie

2006 Hip Hop Is Dead -hip hop zdechł( w 2009 dopiero zdycha hah)
jeden z najbardziej przemyslanych wydawnictw nasa materiał odważny w miare dobry Who Killed It? nasir przeprowadza śledztwo w sprawie smierci hip-hopu niezłe Play On Playa (Feat. Snoop Dogg) tak na szybko niejest żle

2008 Nas - Untitled- mało slucham nowego rapsa niewiem plytka poziom

świetny teksciarz masa kapitalnych kawalkow lubie go szacun LEGENDA

nas -gimme_yours_(_az)-
nas-Tick Tock (Feat Mobb Deep)
nas-Blaze A 50
nas-Gotta Luv It
Nas & Rakim-Hoodlum Rondevu Remix
nas-on_the_real_(feat_cormega_screwball)-
nas--grand_finale_(feat_dmx_method_man_ja_rule
nas--self_conscience_(feat_prodigy
nas-Sometimes I Wonder f-Nature
nas-hardest_thing_is_to_stay_alive-
nas-The Second Coming(Dirty)
nas-one on one
nas-Phone Tap (Feat The Firm)
nas-Queensfinest (Feat Dj Clue)
nas-John Blaze (remix) Feat Fat Joe Big Pun Jadakiss Raekwon)
nas-Give It Up Fast (Feat Mobb Deep Big Noyd)
nas-Its Mine (feat Mobb Deep)
nas-Amongst Kings
The World Is Yours (Remix) Ft. q-tip
nas-Black Zombie...................wiele

RE: Nas - qwanell - 22-07-2009

Były czasy gdy uważałem go za najlepszego, ale już dawno minęły. Mimo to dla mnie to ciągle jeden z najlepszych raperów i pewnie zajawka na niego jeszcze mi wróci. Co do Krzychuka - nie wiem czemu tak mocno obstajesz za Nasirem, doceń innych, dla mnie Esco napewno nie jest lepszy od Masty Ace'a, czy Rakima. Ciut wyżej stawiam również Hove, ale i tak wg. mnie wydał najlepszy album tego wieku, czyli "God's Son". Dla mnie to już jedna z legend East Coastu, ale z pewnością NIE najlepszy raper... Smile A z kawałków to najbardziej jaram się "Get Down", "Dance", "Made You Look", "Got Yourself A Gun" czy "Everybody's Crazy" i "The N". Peace Wink

RE: Nas - FuckTheRadio - 22-07-2009

Jeden z lepszych, jak dla mnie ścisła czołówka, stawiam go zaraz za Rakimem, który jest top 1. Ma zajebiste teksty, dobre flow, Nas to 110% MC. Moja ulubiona płyta Esco, to jego debiut - Illmatic. the best of forever.
(15-03-2009, 18:56:18)shady napisał(a):  Illmatic może nie jest najlepsza, jednak w 5 najlepszych znalazła by sie spokojnie.
zgadzam się.
Lubię One Love, Represent... ogólnie rzecz biorąc to każdy kawałek trzyma wysoki poziom. Tekst Life's A Bitchjest świetny, AZ się ładnie pokazał. Kiedyś najbardziej się jarałem NY State Of Mind, ale słuchałem tego aż do znudzenia (naprawdę CHOLERNIE dużo się go nasłuchałem). Cieszę się, że Nas ma znowu pracowac z Pete Rockiem.
It Was Written - porządny materiał, najbardziej lubię The Message i If I Ruled The World. Krążek I Am przyadł mi do gustu, Nas Is Like-kocham ten kawałek. NY State Of Mind również dobry jest.
Co do Stilmatic, mam ogromny sentyment, bo była to moja pierwsza płyta Nasa, gdy jeszcze nawet za wiele nie wiedziałem o tym raperze. Słuchałem tego non stop, jarałem się One Mic, Got Ur Self A Gun, Rule i oczywiście dissem na Jaya-Z. O You're Da Man warto wspomniec, ale ogólnie cały album jest dobry.
God's Son - zawiera hity takie, jak Made You Look i I Can. Co do Thugz Mansion, trochę kontrowersyjne jest to, że połączyli Paca z Nasem, gdyż 2Pac go nie cierpiał, jednak cieszę się z pomysłu tego kawałka, jarałem się długi długi czas.. =D
O Street's Disciple się nie wypowiadam, przyznam, że nie przesłuchałem całego. Ale podoba mi się Bridging The Gap.
Hip Hop Is Dead to świetna płyta, jednak nie zgodzę się, że hh is dead. Trzeba po prostu dobrze szukac. Hip hop w mainstreamie nie istnieje praktycznie, jak Nas powiedział "hip hop is barely breathin". Wiadomo, że nigdy nie będzie takiego rapu, jak w 90. , ale gdy się dziś dobrze powęszy, znajdzie się porządną muzykę.
No i doszliśmy do Untitled. Ja się niesamowicie nim jaram, Nas porusza poważne tematy o czarnychi nie tylko, kawałki mają klimat. N.I.G.G.E.R. to dla mnie najlepszy track, Sly Fox zaraz po nim, podoba mi się temat, który porusza. Queens Get The Money-podoba mi się spokój w tym wałku, jaram się nim. Y'all My Niggas również dobry, Hero nie jest zły, ale bit .. nie będę owijał w bawełnę, po prostu mnie wkurwia. A właściwie jeden irytujący element tego podkładu.
Czekam zajebiście niecierpliwie na krążek z Damianem Marleyem. =D

RE: Nas - jrs24 - 10-08-2009

kawalek jakis czas temu ukazal sie w necie:

podklad zostal zrobiony przez mlodego porducenta C-Sick z chicago, koles ma 17 lat i wygral konkurs dla mlodych producentow, w nagrode mogl wybrac sobie osobe z ktora chce zrobic kawalek i kogo wybral ?? Nasira Big Grin

RE: Nas - Tobi - 11-08-2009

Niezły ten podkład w "Film", brat mojego kumpla też niezłe robi w FLS i niewiem czy niemógłby wygrać takiego konkursu, ale on woli kase trzepać ze sprzedarzy bitów ;]

RE: Nas - Marcin - 25-12-2009

Nie słucham za bardzo Nasa, niedawno go wywaliłem w całości z dysku, ale ten projekt może być ciekawy:

Nas And Damian Marley Distant Relatives [Album Preview]

RE: Nas - jrs24 - 01-01-2010

[Obrazek: Nas-Damian-Marley-Distant-Relatives-album-300x300.jpg]

za podklady maja odpowiadac bracia Marleyowie, 9th Wonder tez pojawil sie na projekcie

Tracklista:

01. "Intro (Something New)" (Produced by Damian Marley)
02. "As We Enter" (Produced by Damian Marley)
03. "Revolutionary" (Produced by Damian Marley)
04. "Count Your Blessings" (Produced by Damian & Stephen Marley)
05. "Belief Is Key" (Produced by Damian Marley)
06. "Africa Must Wake Up" (feat. K'naan) (Produced by Nas, Damian & Stephen Marley)
07. "Black Horizon" (feat. K'naan) (Produced by Damian Marley)
08. "Only The Strong" (Produced by Damian & Stephen Marley)
09. "Our Generation" (feat. Joss Stone & Stevie Wonder) (Produced by Damian Marley)
10. "Empowerment" (Produced by Stephen Marley)
11. "AID" (Produced by K'naan & Nas)
12. "Let's End It (Poverty)" (feat. K'naan) (Produced by 9th Wonder & Damian Marley)
13. "The Earth" (feat. Bob Marley) (Produced by Salaam Remi, Damian & Stephen Marley)
14. "Black Man's Paper" (feat. Erykah Badu) (Produced by Afry) [UK Bonus]
15. "Weed On" (feat. Snoop Dogg) (Produced by Damian Marley) [iTunes Bonus]

pewnie i tak zmieni - ale wyglada ciekawie

RE: Nas - Marcin - 25-04-2010

http://www.distantrelatives.com/

Launch Distant Relatives Radio > nowy singiel Land of Promise.

Nieźle brzmi nawet. Premiera albumu 18 maja.