G-funk.eu forum
Francuski g-funk - Wersja do druku

+- G-funk.eu forum (http://forum.g-funk.eu)
+-- Dział: G-funkowe dyskusje (http://forum.g-funk.eu/Forum-G-funkowe-dyskusje)
+--- Dział: Ogólnie o g-funku (http://forum.g-funk.eu/Forum-Ogolnie-o-g-funku)
+--- Wątek: Francuski g-funk (/Thread-Francuski-g-funk)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Francuski g-funk - Marcin - 12-11-2011

Myślę, że warto założyć taki ogólny temat dla francuskiego g-funku, podobnie jak jest dla japońskiego.

Jak dla mnie francuski g-funk jest tak samo kozacki, a czasem nawet lepszy od amerykańskiego. Mają niesamowite produkcje, a francuski jest świetnym językiem do rapu.

Dla osób nie w klimacie polecam przede wszystkim sprawdzić:

Venom & Sovan - 15 Ans D'Retard (jak na razie jedyny ich francuski album) - niesamowite produkcje, wkręcające się refreny i świetna nawijka.

Reciprok - Il y a des jours comme ça - francuski klasyk.

Kayse - Contre Vents et Marees - album członka Reciprok. Gorszy od albumu Reciprok, ale jest parę fajnych tracków.

Aelpéacha – Le Pèlerinage (Golden Throat Edition) - Aelpéacha wydał sporo albumów, ale na tym chyba znajduje się najwięcej fajnych tracków.

I najlepsze na koniec:

Southcide 13 - Album De Famille - nie ma co tu wiele pisać, to trzeba sprawdzić. Kompletna miazga. Niestety na YouTube jest mało tracków.

Southcide 13 - Du Berceau A La Tombe - ich drugi album, też mistrzowski.

Przed tymi dwoma albumami wydali jeszcze album Mafia Trece - L' Envers du Décor (tutaj chyba jakiś większy skład był). Też świetny, chociaż ma nieco mniej g-funku.

RE: Francuski g-funk - Suzi STW Bullz - 12-11-2011

Bardzo lubię francuski g-funk. Szczególnie mają fajny akcent, dobrze brzmi.

RE: Francuski g-funk - Tobi - 12-11-2011

Z francuskiego rapu po prostu ubóstwiam kawałek "Façon California" Aelpéacha'y (ale nie tą wersje na YT tylko tą z MSJ & Driverem) z albumu Le Pélerinage. Kawałek po prostu miażdży, niszczy i zamiata wszystko na swojej drodze. Ten talkbox w refrenie, myh!
Od Aelpéacha'y jeszcze bardzo lubię ten kawałek:

Z albumów (nie wymienionych powyżej) polecam:
Dogg Master - Back In Town
The Touch Funk - Matiere Premiere

Oba albumy są co prawda producenckie, ale i tak każdy powinien je przesłuchać (chociaż nie wierzę, że ktoś tego nie zrobił widząc gości Tongue).

RE: Francuski g-funk - Marcin - 12-11-2011

Pominąłem albumy producenckie, bo głównie nawijają na nich raperzy anglojęzyczni. Zgadzam się - Façon California też uwielbiam, ale nie podałem właśnie dlatego że nie znalazłem tej wersji z albumu.

RE: Francuski g-funk - goly - 13-11-2011

Mafia Trece to bardziej jakby to powiedziec "east", choc maja kilka naprawde świetnych tracków

mój osobisty klasyk, track z lat 90 od Tout simplement noir

z tego składu zespół zmienił sie w J'L'Tisme - jeden z najlepszych grup gfunkowo/westcostowych w Francji.
Ostatnio dużo współpracowali z OG Daddy V.

i jak dla mnie totalny KOZAK

oraz kilka niezłych tracków

a to myśle,że Ci się Marcin spodoba

i warto tez sprawdzic, jedną z płyt od OG Daddy V pt. "LA French Connect"
[Obrazek: OG+Daddy+V+Presents+LA+French+Connect.jpg]
bardzo fajna kolobracja raperow z obu krajów

i jeszcze koles o ksywie Flendo, latynos rapujacy po francusku,czasami jak si ego slucha to sie nie ma pojecia w jakim on w koncu jezyku rapuje

RE: Francuski g-funk - j5-E - 13-11-2011

Francuski G-funk rządzi propsy za założenie takiego tematu można poznać dużo nowych graczy. Venom & Sovan rozpierdalają Aelpecha też zajebisty Smile

RE: Francuski g-funk - Marcin - 13-11-2011

Dzięki goly za propozycje, poobczajam sobie.

RE: Francuski g-funk - Tobi - 13-11-2011

Macie chłopy, wrzuciłem na YT tą wyrąbaną w kosmos wersję "Façon California":

Majstersztyk Cool

Cytat:Pominąłem albumy producenckie, bo głównie nawijają na nich raperzy anglojęzyczni.

Ja musiałem o nich napisać, bo są świetne, a ja francuskiego G-Funku słucham głównie ze względu na produkcje.

RE: Francuski g-funk - goly - 19-11-2011

Ostatnio sporo tego słucham,wkrecił mi się track,Polecam

RE: Francuski g-funk - Marcin - 19-11-2011

Mistrzowska produkcja! Reszta albumu też tak brzmi?