G-funk.eu forum

Pełna wersja: Kilka słow o sobie...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Siema
Siema Kuba. Dobrej zabawy na forum!
Yo Slim tu snoop z WSCrap
Siemano bracie Smile
Elo czarnuchu Big Grin
Witam serdecznie.

Trafiłem tu przypadkowo przez google i bardzo pozytywnie się zaskoczyłem, nie sądziłem że mamy swoją stronę o g-funku. Tak kształtowały się moje gusta muzyczne: pomijam dzieciństwo, kiedy to słuchałem eminema a następnie ostrego black metalu. 4 lata wstecz słuchałem rocka w każdej odmianie, co później przeszło głównie na punk rock i ska (takie zespoły jak Catch 22, Streetlight Manifesto), słuchałem tego na równi z RHCP. Później zacząłem słuchać coraz to starszych i bardziej funkowych płyt RHCP na równi ze współczesnym wykonawcą Jamiroquaiem, który większość swoich utworów stylizuje na funk. W międzyczasie zacząłem się też interesować groovem amerykańskim z lat 70-80. Później, pół roku temu zimą nagle zacząłem słuchać rapu. Nie wiem co dokładnie miało na to wpływ, na pewno m.in. obejrzenie 8 mili. Co prawda oglądałem ją 2 czy 3 raz, ale wtedy coś u mnie zaskoczyło ; ) Zaczęło się od tego, że przesłuchałem soundtrack z 8 mili, na następny tydzień oprócz obowiązkowego Dr Dre słuchałem takiego hardcoru jak DMX czy Onyx. W międzyczasie przewinął się mniej znany MC Hush, Lupe Fiasco aż w końcu 2Pac. Szybko się spostrzegłem, że zdecydowanie bardziej podobają mi się te starsze, klasyczne, bujające bity i tak powoli zacząłem słuchać coraz to starszych płyt, a jakieś 2 miesiące wstecz Snoopa i Ice Cuba. W końcu odkryłem termin "g-funk", od razu zdobyłem dyskografię Eaziego i zaczęło się na dobre ; ) Myślę, że jeszcze długo potrwa, bo to w pewnym sensie połączenie muzyki której słuchałem przez jakiś czas równolegle (rap wraz z funkiem i groovem) i czuję, że to jest właśnie ta muzyka. Póki co raczkuję w g-funku, na chwilę obecną z muzyki, którą się jaram mogę wymienić tylko tak oczywiste pozycje jak właśnie Dr Dre, Ice Cube, Snoop Dogg (pierwsze płyty wszystkich trzech) no i Eazy E. Oprócz tego podoba mi się zdecydowana większość utworów z list klasyków tutaj na stronie i niebawem będę przesłuchiwał wszystkich tych artystów.
Co jakiś czas robię sobie odskocznie i słucham funku i groove, żeby określić dokładniej polecę taki album - Street Jams (on jest w 3 częściach). Oprócz tego (już rzadziej) jakieś spokojne utwory fortepianowe do zrelaksowania się lub głębokich przemyśleń ; ) Tutaj głównie nasz wielki Zbigniew Preisner.
Tyle o muzyce, poza tym dodam, że od blisko roku mam straszną zajawkę na styl amerykański, tj. wszystko - samochody, architektura, infrastruktura miast, filmy, żarcie, styl życia, zwyczaje itd. ; ) Nie muszę dodawać, że wyjazd tam to moje marzenie, tak samo jak posiadanie w nieodległej przyszłości cadillaca fleetwooda z przełomu lat 70/80 czy lincolna mark V continentala. A o sobie - mam 17 lat, jestem z Krakowa, idę teraz do klasy maturalnej w liceum. Moim głównym hobby i pasją jest fotografia.

pozdrawiam wszystkich Big Grin
Nie przeczytalem calego, ale jesli wszystkie twoje posty beda takie dlugie to zostaniesz jeźdźcem g-funk.eu. Siema.
pierwszy już musiał taki być, musiałem zawrzeć na wstępie wszystko co chciałem ; )
Siema
Witaj ! Smile