Panel użytkownika       Prywatne wiadomości      Pokaż nowe posty      Pokaż dzisiejsze posty      Wyloguj      SZUKAJ
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
g funkowe kawałki- nie g funkowych artystów
Tak jak w temacie wrzucamy tu g funkowe kawałki(dobre)- nie typowo g funkowych artystów. np. słyszałem kiedyś gdzieś 2 kawałki Notoriousa B.I.G o przyjemnej g funkowej nutce
Odpowiedz
To chyba nawet pasuje do podnaych kryteriów Big Grin
Odpowiedz
Bartłej Cypress wg mnie dosyć długo tworzyli jak najbardziej g-funkowo, ale bardziej w stronę funky.
Odpowiedz
Hmmm... Ich nowsze płytki na pewno nie są G-Funkowe. A te starsze (które piszesz, że są) według mnie pod G-Funk raczej nie podchodzą (może trochę), bardziej pod Gangsta Rap, taki trochę alternatywny. Ale ja nie jestem żadnym znawcą, więc pewnie się mylę i masz rację Tongue

Aha, dodatkowo mogę być w błędzie, bo nie przesłuchałem jeszcze "środka dyskografii" Cypress Hill, tylko 2 pierwsze płytki i 2 najnowsze. Z innych albumów tylko poszczególne utwory Wink.
Odpowiedz
to wiele do odrobienia ale masz racje bo nie tworza oni raczej g-funku a powiedzialbym nawet ze blizej ichyba im do rocka xD jezeli chodzi o Biggiego to mial funkowe awalki jak np. Machine gun funk i pare innych. Kawalek ktory dodam to: http://www.youtube.com/watch?v=8VpYbB1Lh8Y PMD swoja droga zajebiste!
http://www.youtube.com/watch?v=odvQ_C1MLnM moze jeszcze to od Brand Nubian tyle ze ich styl byl w miare podobny strylistycznie Smile
laidbackowe brzmienie tutaj znajdziesz korzenie west coastowe uniesienie pozytywne nastrojenie
moja wizja california słońce palmy, moja wizja california cos zapalmy
smoke weed everyday!
Odpowiedz
Znam chyba tylko te utwory

"Kto się nie wyszalał za młodu, ten na starość będzie skurwysynem"
Odpowiedz
Bartłej ciężko określić co jest g-funkiem a co nie, na pewno Cypress Hill mają więcej wspólnego z g-funkiem niż Biggie, mimo, że parę takich tracków nagrał hehe.
Odpowiedz
Mc Hammer wydal 2 dobre g-funkowe albumy - "Funky Headhunter" i "Inside Out" a ciezko go okreslic mianem "G-Funk'owca" :p

a za ten shit w CDQ to bym zamordowal - ma ktos pozyczyc 5000$ zebym mogl sobie kupic:p?
[Obrazek: tumblr_mbudcfiMIJ1riv29ro1_500.gif]
Odpowiedz
No nie wiem czy to można zaliczyć do g-funku ale chyba http://www.youtube.com/watch?v=opQRwaF5p8o . Nie jestem pewny ale Ice Cube nie jest G-funk.
Odpowiedz
It Was A Good Day ciężko określić mianem G-Funk'u, track jest raczej mało G-Funk'owy.
Przy okazji tego, że wymieniłeś utwór z Predator'a muszę zapodać jeden, który spokojnie można zaliczyć do wczesnego G-Funk'u.

Świetny track, produkcją zajął się nie kto inny jak Sir Jinx.
Odpowiedz