Panel użytkownika       Prywatne wiadomości      Pokaż nowe posty      Pokaż dzisiejsze posty      Wyloguj      SZUKAJ
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Click
Jest to grupa z Bay Area, a dokładniej z Vallejo, w skład której wchodzą E-40, B-Legit, D-Shot i Suga-T.
Nagrali dotychczas 3 albumy i jedną epkę i z tego co się orientuję, nie zanosi się na kolejne wydawnictwo.

Dyskografia:
1990- Let's Side Ep
1992- Down and Dirty
1995- Game Related
2001- Money & Muscle

Warto wspomnieć, że zanim nazywali się The Click, w 1988 roku nagrali epkę jako M.V.P. Utwór "Tought I Could Trust A Girl":

Mój ulubiony album zaraz obok "Game Related" to "Down and Dirty". Polecam OG wersję z 16 numerami bo wznowione wydanie przez Jive, zostało obcięte z paru numerów i zmiksowane na nowo. Jest jeszcze 18 trackowa kasetka (widziałem na E-bay płytę Cd z 18 trackami ale myślę, że to mógł być fake, chociaż kto wie).

Za bity odpowiedzialni byli Mike Mosley i Studio Ton i uważam, że zrobili świetną robotę, brzmienie "Mobb" to jest to co najbardziej lubię w rapie z Bay.

Jeśli chodzi o raperów to numerem jeden jest E-40. Praktycznie każdy wers w jego wykonaniu przykuwa uwagę. Ma on niepodrabialne, raz szybkie, a raz wolne flow i oryginalne patterny rytmiczne, co czyni go jednym z najlepszych raperów ever. B-Legit z kolei ma tylko wolne flow ale za to mocny, rozpoznawalny głos i bezbłędną artykulację. Suga-T jest jedną z moich ulubionych, rapujących pań w ogóle, a na deser zostaje D-Shot, który też nie odstaje od reszty i potrafi rzucić dobre wersy.

"Down and Dirty" to klasyk z Bay Area i każdy musowo musi sprawdzić tę płytę, a dla fanów pozostają jeszcze dwa, trochę słabsze według mnie albumy.

Odpowiedz
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych grup na zachodzie jak i ogólnie w stanach w latach 90', zapomniałeś napisać że ogółem The Click to rodzina :p, a tak to Game Related to absolutny klasyk bez słabego kawałka tak samo jak Down And Dirty który zbyt dużo nie odstaje od game related, oczywiście wiadomo legendy z Bay. Ja to bym ten temat przeniósł do działu z g-funkiem by był bardziej "widoczny", bo jeśli w dziale g-funkowym jest E-40 to czemu by nie mogliby być The Click :p.
Odpowiedz
Faktycznie mogłem wspomnieć, że D-Shot, Suga-T i E-40 to rodzeństwo, a B-Legit to ich brat cioteczny ale pewnie większość to wie. "Game Related" to bardzo dobra płyta ale "Down and Dirty" bardziej lubię ze względu na unikalne brzmienie. A co do przeniesienia to już nasz wódz Marcin musi zadziałać hehe.
Odpowiedz
Down the Dirty jedna z moich ulubionych płyt , posiadam to pierwsze wydanie na cd z 16 utworami wydane w roku 94 , na kasecie rok wcześniej i jest tam 18 kawałków . Co do game ralated przyznam że nie słyszałem tego albumu więc trzeba nadrobić zaległości.
Odpowiedz
Dobry remix klasycznego kawałka Hurricane wykonany przez gościa z Portland o ksywie DJ Chill,beat robiony w latach 90'

Odpowiedz
No dobry remix. Spoko jest ten sampel.
Odpowiedz
Genialna grupa. Najbardziej lubię ten kawałek :

Odpowiedz
suga rzeczywiście wyglądała wtedy jak e-40  Tongue

[Obrazek: snoop-dogg-daz-dillinger-cuzznz.jpg]

"But I'm seven and eleven and I'm takin niggas money *tonite*"
Odpowiedz
Tego lata ma wyjść coś nowego od Kliki. Family First to tytuł.
[Obrazek: Pa6V4Ay.jpg]
[Obrazek: 400px-Falling_01.jpg]
Odpowiedz