Panel użytkownika       Prywatne wiadomości      Pokaż nowe posty      Pokaż dzisiejsze posty      Wyloguj      SZUKAJ
Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ten Typ Mes

TenTypMes
znany również pod ksywką Mes. Prawdziwe imię to Piotr Szmidt. Urodził się w Warszawie 24 grudnia 1982. Jest polskim raperem, producentem i DJ'em oraz współwłaścicielem firmy Alkopoligamia która jest wytwórnią muzyczną oraz zajmuje się dystrybucją i sprzedażą odzieży. Raper współpracował z wieloma artystami, takimi jak: Pezet, Pyskaty, Numer Raz, WhiteHouse, Fu, Szybki Szmal, Nowator, Wdowa czy Onar. W latach 2002-2009 wystąpił gościnnie na trzydziestu pięciu albumach. Karierę zaczął od założenia wraz Emilem Blefem zespołu "Flexxip", gdzie nagrali dwa albumy - "Flexxip" (nielegal) oraz "Fach". W 2001 roku Mes, Stasiak oraz Pjius zakładają skład "2cztery7". Grupa ta nagrała dotychczas dwa albumy - "Funk dla smaku" oraz "Spaleni innym słońcem". Obydwie płyty reprezentują sobą g-funk. Pierwszą płytę solową Mes nagrał w 2005 roku i nosiła nazwe "Alkopoligamia: Zapiski Typa". Drugą, "Zamach na przeciętność" wydał w 2009 roku. Warto przypomnieć o jego beefie z Mezem (który powstał głownie przez podobieństwo ksyw).

Co o nim sądzicie? Według mnie jest jednym na najlepszych polskich raperów, ma dobre solówki jak i kawałki jako 2Cztery7.
[Obrazek: aaaaaaabv.jpg]
Odpowiedz
Jeśli chodzi o technike, flow i swobode poruszania się po beacie to jest on najlepszy w Polsce. Teksty też b.dobre.
Ogólnie według mnie najlepszy raper na scenie polskiej.
Odpowiedz
Zamach na Przeciętność faktycznie bardzo dobra płyta . Dobry ma styl i teksty i co najlepsze jest tez producentem ale nie sa najwyzszych lotów jego bity ale cenie go bardzo . Najbardziej poruszyl mnie tekst z "Witaj śmierci" z Alkopoligamii:Zapisków Typa . Bardzo chciałbym żeby zagrał w moim rodzinnym Koszalinie Smile
Odpowiedz
Jeden z nielicznych polskich raperów, którego trawię. Bardzo fajne albumy z 2cztery7 (szczególnie "Spaleni Innym Słońcem", "Funk - Dla Smaku" już słabsze). Płytek z Flexip niesłuchałem. Z zapisków Typa znam tylko 2 piosenki: "G-funk jakbyś pytał" - fajny track i "Wjaazd!" też fajna piosenka Smile. Zamach na przeciętność niezły album, ale dla mnie gorszy od "Spaleni Innym słońcem".
Odpowiedz

zajaralem sie tym kawalkeim
[Obrazek: sygnatura2v.jpg]
Odpowiedz
http://www.youtube.com/watch?v=q0qUrJH8Bpo

klasyka Smile
Odpowiedz
Czołówka, nie jest monotematyczny i co ważne oryginalny. Nie wydaje produkcji za produkcją, w tekstach potrafi opisać wiele rzeczy w bardzo poetycki rzekłbym sposób.
Czekam aż wyjdzie 3 album 2cztery7, na pewno będzie na mojej półce do płyt. Mes jest na każdą chwilę, swoistym rozweselaczem.
[Obrazek: pink_floyd.jpg]

Odpowiedz
podobno nowa plyta 2Cztery7 ma byc mniej G-Funkowa teraz niz Spaleni innym słoncem .. ale i tak zakupie Wink

Ogólnie podoba mi sie teraz styl Mesa , kapelusz , cygarko , marynarka wprost bije charyzma Smile jako jedyny w polsce taki
Odpowiedz
Na ten temat, są podzielone opinie. Jedni sądzą, że to pozerstwo a drudzy, że oryginalność. Mówiono o 3 płycie 2cztery7, wiesz może coś o tym ??
[Obrazek: pink_floyd.jpg]

Odpowiedz
podobno w 2010 Mes nie ma zamiaru nic wydać (nie jestem pewien czy chodzi tu tylko o solówki czy również o inne nagrywki). Jednak z innego wywiadu Mes powiedział że "jak znajdą wspólne tematy to oczywiście zrobią trzeci album" Wink
[Obrazek: aaaaaaabv.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości