Panel użytkownika       Prywatne wiadomości      Pokaż nowe posty      Pokaż dzisiejsze posty      Wyloguj      SZUKAJ
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Talkbox
[Obrazek: heiltalkbox.jpg]

Talkbox to chyba jeden z najbardziej charakterystycznych instrumentów w g-funku. Najbardziej znanym artystą grającym na talkboxie był Roger Troutman. Jeżeli chodzi o g-funk obecnie talkbox najczęściej słychać u Mr. Capone-E i XL Middletona.

Przykład talkboxa w kawałku:

Sprawdźcie kolesia live:

Lubicie talkbox? Macie jakieś ulubione kawałki z wykorzystaniem tego instrumentu?
Odpowiedz
Talkbox upiększa g-funk, oczywiste, ze lubie Smile Moje ulubione albumy z wykorzystaniem talkboxu to między innymi Big U & The Madhouse Crew - Raw Deal, Bloods & Crips - Bangin' On Wax, Touie - Saved Gangsta, Lil Milt - The Prophecy, no i oczywiście u DJ Quika, ktory tez ma mnóstwo świetnego talkboxu na Safe + Sound na przykład.
"Kto się nie wyszalał za młodu, ten na starość będzie skurwysynem"
Odpowiedz
Akurat B&C i Quika już nie podawałem, bo to zbyt oczywiste przykłady hehehe.
Odpowiedz
Talkbox napawa takim klimatem Kaliforni, low low'ów, gangbangingu hahaha konkretna cześć g funku.
' Twist Up Grapes '
Odpowiedz
SzacunBig Grin, oczywiście w czołówce Roger Troutman, czy B&C-przykładowo zajebisty refren w "Piru Love", to chyba dzięki niemu ten kawałek mnie prześladuje już od wielu tygodni xD
Odpowiedz
No, talkbox to wizytówka g-funku. Takie kawałki jak na przykład California Love, Black Superman, czy Coolin' In The Ghetto to klasyka gatunku ;D
Odpowiedz
a ktos sie orientuje gdzie taki shit mozna nabyc? w sensie czy da rade to znalesc w Polsce i w jakich cenach mniej wiecej talkboxy oscyluja?
Odpowiedz
Na allegro znalazłem tylko jeden i w dodatku nie za małą cenę
http://allegro.pl/item653383220_badz_jak_bon_jovi_dunlop_talk_box_heil_ht_1_wawa.html
"Kto się nie wyszalał za młodu, ten na starość będzie skurwysynem"
Odpowiedz
mysle ze o wiele taniej wyszloby sprowadzenie tego ze stanów. co do samego g-funku to zdecydowanie najbardziej jaram sie numerem 5 Footaz- Short Times z goscinnym udzialem oczywiscie Rogera T. http://www.youtube.com/watch?v=0BA09JMvNmI
Odpowiedz
BigM to jest niemała cena? Według mnie dobra cena, nie spodziewałbym się tego taniej niż za kilkaset złotych.

Nawiasem mówiąc chciałbym się nauczyć na czymś takim grać hehehe.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości