Panel użytkownika       Prywatne wiadomości      Pokaż nowe posty      Pokaż dzisiejsze posty      Wyloguj      SZUKAJ
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suga Free
[Obrazek: sugafree.jpg]

Suga Free - wlas. Dejuan Rice

Suga dorastal w Oakland i Compton, swoja przygode z muzyka rozpoczal majac kilkanascie lat. Kilka lat pozniej zostal zauwazony przez osoba majaca powiazania z Dj Quikiem, co zaowocowalo wspolpraca obu panow i doprowadzilo do wydania pierwszej plyty - Street Gospel w '97 roku. Caly album zostal wyprodukowany przez Quika, a goscininie pojawili sie rowniez tacy raperzy jak: Playa Hamm czy Hi-C. Rice zostal dobrze przyjety na scenie zachodu, zaczal sie udzialac u innych raperow, mozna go uslyszec na plytach: Snoop Dogga - Tha Last Meal, Xzibita - Restless czy na produkcjach wczesniej wspomnainego Quika. Suga ze slynnym zachodnim producentem wydaje takze dwie czesci projektu Konnectid Project ( vol.1 - 2000 i vol.2 - 2003 ) - nad ktorych wystepuje duze grono gosci: Xzibit, Hi-C, AMG, Mausberg, Playa Hamm, Madd Nation, Kam czy E-40. Na druga plyte solowa wielbiciele talentu Suga musieli czekac az do 2004 roku, wtedy to wychodzi - The New Testament. Nastepna plyta - Just Add Water ukazuje dwa lata pozniej, zawiera 22 utwory na ktorych to mozna uslyszec goscinnie: Snoopa, Katta Williamsa, Mannie Fresha Confused czy Blaqthovena. Suga wydaje jeszcze kilka pozycji: Sunday School ( 1997), rok pozniej wychodzi Smell My Finger oraz ostatnia plyta solowa Free - Hi-Power Pimpin, ktora ukazala sie w tym roku. Oprocz tego wychodza dwie kompilacje - The Features - obie z 2006 roku, dostepny jest takze krazek - Suga Free's Secret Congregation - wspolny plytka z Beta Bossalini i Macnificent ( 2006 ). Suga przez cala kariera jest bardzo charakterystycznym raperem, ze wzgledu na specyficzny styl rymowania jak i tematyke swoich plyt, w ktorej to przedstawia nam zycie alfonsa Tongue.

Dyskografia:

Street Gospel - 1997
The Konnectid Project Vol.1 - 2000
The Konnectid Project Vol.2 - 2003
The New Testament - 2004
Suga Free's Congregation - 2006
The Features Vol.1 - 2006
The Features Vol.2 - 2006
Just Add Water - 2006
Sunday School - 2007
Smell My Finger - 2008
Hi-Power Pimpin - 2009

wszystkich plyt od Suga nie sprawdzilem, tylko 3 pierwsze solowki oraz obie czesci The Konnectid Project, najbardzije lubie jego debiut - wyluzowana plytka, uwielbiam Tip Toe z Quikiem, If U Stay Ready czy Fly Fo Life Big Grin
Odpowiedz
mozna jeszcze wspomnieć o - Suga Free & Papi Rico / Doc Holiday & Clue Dog Present Pomona Pimpin' [1994]

[Obrazek: docholidaycluedog-pomonapimin-cover+(Custom).jpg]
RapChwast
[Obrazek: gfunk.jpg]
Odpowiedz
Jak dla mnie przeciętny, nie podoba mi się jego flow i głos, ale bity ma niezłe.
"I got what you want
I got what you need
I got nothing but gangsta funk
and big fat bag of weed"

YouTube Last FM
Odpowiedz
Suga Free & Papi Rico / Doc Holiday & Clue Dog Present Pomona Pimpin' - to jest jakis nielagal tak ?? co to jest za plyta ??
Odpowiedz
(31-08-2009, 15:53:48)Tobi napisał(a):  Jak dla mnie przeciętny, nie podoba mi się jego flow i głos, ale bity ma niezłe.

Matko św. litości co to za ma byc - przeciętny nie podoba mi sie jego flow i głos

człowieku co tu za bzdury tu piszesz Suga to konkretny wymiatacz jak ich mało posiada wszystko flow i głos jedyne w swoim rodzaju, wypracował swój styl i dlatego jest unikatowy.

Miałem okazie przypadkowo być na koncercie w stanach zmiażdżył mnie konkretnie.
Pytałem miejscowych o Suga odp. ELITA WESTCOASTU bardzo lubiany i popularny raper

<<<<<< ON NIE JEST PRZECIĘTNY >>>>>>
RapChwast
[Obrazek: gfunk.jpg]
Odpowiedz
^^ zgadzam sie w calosci jest w chuj szanowany na zachodzie - przez innych raperow jak i fanow rapu, jest do tego bardzo charakterystyczny i dobrze, tak ma byc - wole jednego takiego artyste niz 100 takich samych - zreszta wydal zajebiste plyty Tongue muza jego sama sie obroni a jest wypierdolona w kosmos hahahahaha w glosnikach wlasnie Just Add Water Big Grin
Odpowiedz
Ostatnio przyglądam się jego twórczosci(przesłuchuje dyskografię) wygląda na to, że ten pan tworzy G-Funk do dziś jako jeden z niewielu obok foesum, ogólnie ogólnie ogarnia rapowanie a jego bity od quika to juz wogole bania
Odpowiedz
On chyba jeszcze wydał "Pimp Of The Year" w '92 pod ksywą "Pure Pimp"
[Obrazek: 30574.png]
[Obrazek: 40453588by8.jpg]
[Obrazek: frreee2.png]
Odpowiedz
Cytat:człowieku co tu za bzdury tu piszesz Suga to konkretny wymiatacz jak ich mało posiada wszystko flow i głos jedyne w swoim rodzaju, wypracował swój styl i dlatego jest unikatowy.

Daj spokój, ten koleś to chodzący offbeat Big Grin
"I got what you want
I got what you need
I got nothing but gangsta funk
and big fat bag of weed"

YouTube Last FM
Odpowiedz
wole jego offbeat niz setki przecietnych raperow wchodzacych w beat Tongue , jakos nie przeszkadza mu to w nagranie zajebistych track'ow
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości