Panel użytkownika       Prywatne wiadomości      Pokaż nowe posty      Pokaż dzisiejsze posty      Wyloguj      SZUKAJ
Ocena wątku:
  • 14 głosów - średnia: 4.36
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Snoop Dogg
Snoop Dogg, właściwie Cordozar Calvin Broadus, Jr.[1] (ur. 20 października 1971 w Long Beach w Kalifornii) – amerykański raper i aktor. Do 1994 roku znany jako Snoop Doggy Dogg. Snoop Dogg współpracował z wieloma wykonawcami związanymi z kulturą hip-hopową (min. Dr. Dre, Ice Cube, 2Pac, The Game, Tha Dogg Pound, Coolio, Pharrell Williams, P. Diddy, Akon, Bow Wow), ale także popową (Mariah Carey, Justin Timberlake) i rockową (Beck, Marilyn Manson, Red Hot Chili Peppers, The Doors). Snoop Dogg zagrał w ponad 20 filmach, trzech serialach; w kilku produkcjach użyczył swojego głosu. W 2001 r. ukazała się jego autobiografia. Był członkiem gangu Crips.

Dyskografia:

Doggystyle
Tha Doggfather
Da Game Is To Be Sold, Not To be Told
No Limit Top Dogg
Tha Last Meal
Paid Tha Cost To Be Da Bo$$
Rhythm & Gangsta
Tha Blue Carpet Treatment
Ego Trippin
Malice In Wonderland (premiera w tym roku)

Wg. mnie jeden z pięciu najlepszych raperów w historii, świetny oryginalny flow, niesamowite flow, masa świetnych chilloutowych kawałków z liryką już gorzej. Od kilku miesięcy ciągle jest w mojej czołówce, Doggystyle klasyk i w mojej opinii najlepsza płyta na Zachodzie, niezwykle równa każdy track na bardzo wysokim poziomie, No Limit Top Dogg według mnie też klasyk chociaż pewnie się nie zgodzicie, poza tymi świetne płyty jak Doggfather czy Tha Last Meal. W obecnej chwili raczej bawi się muzyką chociaż mi sie tam ET bardzo spodobało, ale czytałem, że podobno Malice In Wonderland ma być dobrym ulicznym albumem związku z tym czekam na niego z niecierpliwością. W latach '90 jeden z najlepszych raperów. Jakie jest wasze zdanie na jego temat?
[Obrazek: 25342121676169146086.png]
Odpowiedz
Moje zdanie jest takie, że trzeba go przenieść do g-funku, hehe.

A już do tematu:

Generalnie raper legenda, dzięki temu, że ma oryginalny głos, flow i wyluzowany styl. Doggystyle klasyk, potem niestety z albumu na album coraz gorzej aż do Tha Blue Carpet Treatment, gdzie nastąpiła poprawa. Ego Trippin' też w porządku, choć oczywiście oba albumy nie mogą dorównać debiutowi.

Szacunek, że promuje młodych artystów.
Odpowiedz
Subiektywnie jeden z najlepszych ale czy obiektywnie ??? Bo bez wątpienia jeden z najlepszych 5 nie jest . Ale ok nie będę z Tobą dyskutował , bo zawsze każda kłótnia kończy się tym samym - wyzwiskami . Dla mnie " Doggystyle " - fajna płyta , jednak teksty dają do myślenia o Doggu . Prawie tylko o seksie . Ja w jego liryce nic ciekawego nie widzę , ale głos do chilloutowych kawałków bardzo dobrze się nadaje . Pozdrawiam
Odpowiedz
(14-03-2009, 14:32:15)COP_KILLA napisał(a):  Ja w jego liryce nic ciekawego nie widzę

Sprawdź Murder Was the Case, nawet przetłumaczyłem ten track:

http://www.raptranslations.yoyo.pl/readarticle.php?article_id=25

Z Ego Trippin' dobry jest tekst Can't Say Goodbye (chociaż nieco ciężko mi się to tłumaczyło, co zresztą widać), tutaj tłumaczenie:

http://www.raptranslations.yoyo.pl/readarticle.php?article_id=51

Nie sprawdzałem wielu tekstów Snoopa, ale potencjał liryczny ma całkiem spory. Snoop ma wizerunek pimpa i luzaka, więc mądrzejsze teksty nie za bardzo do tego pasują, dlatego jest ich mniej.
Odpowiedz
To scorpion wymień mi tych 5 najlepszychw w historii. Doggystyle = g-funk czyli liryka chyba się nie liczy nie? I od kiedy się kończy wyzwiskami? nie przypominam sobie abym Cie wyzywał chyba, że po tej akcji z dissem. Marcin po Doggystyle spadek formy, ale wg. mnie świetne powrócił na NLTD i TLM, a poprzednie albumy też trzymają poziom i wg. mnie są lepsze od średniego TBCT.
Odpowiedz
Bardzo dobry raper a jego płyta "Doggystyle" klasyk codziennie ją słucham "Szacunek, że promuje młodych artystów." racja w końcu jak by nie Snoop to np nie było by Bow Wow
I jeszcze jak ktoś się mocno interesuje Snoopem niech sobie obejrzy na Youtube Snoop Dogg's Fatherhood
Odpowiedz
Co do Big Puna i Big L się nie zgodze, dlatego że wydali tylko po dwie płyty i w dodatku tylko po jednym klasyku czyli tak jak Snoop, ale on oprócz tego miał większy wpływ na rozwój rapu, a pozatym wydał jeszcze kilka naprawde dobrych albumów.

EDIT: Scoprion usnął swoją liste to ja ją podam aby nie bło niejasnośći

Biggie
Big L
Big Pun
2pac
Ice Cube
Odpowiedz
Świetny raper. "Doggystyle" najlepsza płyta, lecz ten "rap" co robi teraz to dno.
"...Thank God The Gangsta's back..."
Odpowiedz
Snoop to wielka postać, można nawet powiedzieć że ikona Zachodniego Wybrzeża. Fakt, to co robi ostatnio niezbyt mi się podoba, zdecydowanie bardziej wolałbym żeby wrócił do tego co nagrywał kiedyś, ale to chyba nie możliwe. Na pewno mocno się skomercjalizował, ale w przeciwieństwie do takiego np. 50 Centa, Snoop wszystko to co robi, robi to z klasą i wciąż ma szacunek w branży. To się liczy.
[Obrazek: bdnpc6.png]
Odpowiedz
"racja w końcu jak by nie Snoop to np. nie było by Bow Wow" Wydaje mi sie, że nie byłaby to wielka strata Big Grin
A co do Snoopa to świetny raper, ma klimatyczny, aksamitny głos, niezgorsze flow. Lirycznie też daje rade Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości