Panel użytkownika       Prywatne wiadomości      Pokaż nowe posty      Pokaż dzisiejsze posty      Wyloguj      SZUKAJ
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ruthless Records Family
no spoko
co prawda to prawda, "The Chronic" i "Doggystyles" to najważniejsze G-Funk-owe produkcje. W Ruthless mało kto nosił łańcuch... a w Death Row to praktycznie wszyscy takie z logiem Death Row mieli, najbardziej w pamięci utkwił mi 2Pac, Suge i Snoop w tych łańcuchach. Eazy-E mało razy nosił łańcuch, z tego co pamiętam to za czasów N.W.A
[Obrazek: tupac_signature_by_BFX_Designs.jpg]
“Expect me nigga like you'd expect Jesus to come back expect me nigga im coming.” - Tupac Shakur
Odpowiedz
No jak nie... najlepsza sprzedaż... A jeśli się z tym nie zgadzasz to napisz dlaczego, a nie sie śmiejesz
“Expect me nigga like you'd expect Jesus to come back expect me nigga im coming.” - Tupac Shakur
Odpowiedz
The Chronic" i "Doggystyles wyznaczyli kierunek gfunku i można się z tym pogodzić lub nie ,ale niestety taka prawda.
Odpowiedz
Dla mnie najważniejsze będą zawsze płyty Eazy'ego np. "It's On (Dr.Dre)187um Killa", Above The Law, "Black Mafia Life" i "Uncle Sam Curse" to są dla mnie sztandarowe dzieła G-Funk'u. Ale ogółem "The Chronic" i "Doggystyles" tak jak Najsu napisał wyznaczyli kierunek G-Funku
Odpowiedz
Ale to na płycie N.W.A. wydanej w Ruthless Records powstał pierwszy kawałek uważany za g-funkowy.Chodzi o Alwayz Into Something.Porównując kierowników Death Row i Ruthless Records to muszę napisać,że tu zwycięża zdecydowanie Eazy-E kierownik Ruthless.On szanował ludzi których płyty wydawał,był miły.Co innego Suge Knight.Zastraszał oraz oszukiwał a gdy ktoś miał po prostu dość "współpracy" z nim wpadał w gniew.Podobno był zamieszany w morderstwo 2Paca.Dr. Dre odszedł z wytwórni m. in. z powodów nieporozumień z Knightem,Knight również nakazał Dre "oddać" swój kawałek California Love 2Pacowi,dając mu jedynie możliwość featuringu.Myślę ze w Ruthless Records panowała o wiele bardziej rodzinna atmosfera niż w DR.Dlatego też Ruthless możemy nazywać Ruthless Records Family,a DR nie.
[Obrazek: Ice_Cube_Coors_Light.jpg]
Odpowiedz
Zarówno Ruthless, jak i DR były spoko. Jeżeli jednak chodzi o sprzedaż albumów, to Ruthless było lepsze. Oto fakty:

Eazy-E - 5.500.000 sprzedanych egzemplarzy. 4xPlatyna, 3xZłoto.
BTNH - 13.000.000 sprzedanych egzemplarzy. 13xPlatyna,
N.W.A. - 6.000.000 sprzedanych egzemplarzy. 5xPlatyna, 2xZłoto.
MC Ren - 2.000.000 sprzedanych egzemplarzy. 2xPlatyna
The D.O.C. - 1.000.000 sprzedanych egzemplarzy. 1xPlatyna
Krayzie Bone - 1.000.0000 sprzedanych egzemplarzy. 1xPlatyna
Bizzy Bone - 500.000 sprzedanych egzemplarzy. 1xZłoto.
J.J. Fad - 500.000 sprzedanych egzemplarzy. 1xZłoto.
Co daje łącznie blisko 30.000.000 sprzedanych sztuk.
Co do Above the Law. Oni nigdy nawet nie dobili do złota, a ich najwyższe miejsce na Billboardzie to #37.

Teraz czas na Death Row (nie wliczam 2Paca):
Snoop Dogg - 6.000.000 sprzedanych egzemplarzy (za czasów DR). 6xPlatyna
Dr. Dre - 3.000.000 sprzedanych egzemplarzy. 3xPlatyna (Chronic)
Tha Dogg Pound - 2.000.000 sprzedanych egzemplarzy. 2xPlatyna (Dogg Food).
Wychodzi łącznie 11.000.000. Jak to się ma w porównaniu do Ruthless? Cienko.

Prawda jest taka, że tylko dzięki 2Pacowi się dorobili.
Odpowiedz
Above the Law mają na koncie 2 platynowe płyty i 1 złotą.Więc chyba dorobili się czegoś prawda?Poszperaj w internecie,nawet na wikipedii.Mieli 2 Platyny oraz 1 Złoto.
[Obrazek: Ice_Cube_Coors_Light.jpg]
Odpowiedz
(30-07-2010, 08:21:20)Ice Cube napisał(a):  Above the Law mają na koncie 2 platynowe płyty i 1 złotą.Więc chyba dorobili się czegoś prawda?Poszperaj w internecie,nawet na wikipedii.Mieli 2 Platyny oraz 1 Złoto.

Jeżeli dla Ciebie wikipedia jest najbardziej wiarygodnym źródłem to ładnie.. Polecam sprawdzić RIAA.COM
ABOVE THE LAW NIGDY NIE MIELI NAWET ZŁOTA, więc nie ma o czym dyskutować.
Odpowiedz
Z resztą ja zobaczyłem sobie na Wikipedię i tam też nie jest napisane, że mają złoto albo platynę.
Odpowiedz
(29-07-2010, 22:07:13)emate napisał(a):  Prawda jest taka, że tylko dzięki 2Pacowi się dorobili.

co do Ruthless - prawda jest taka że tylko dzięki BNTH się dorobili
[Obrazek: sygna92.jpg]

Odpowiedz