Panel użytkownika       Prywatne wiadomości      Pokaż nowe posty      Pokaż dzisiejsze posty      Wyloguj      SZUKAJ
Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PIH
Adam Piechocki (ur. 1977 w Białymstoku)
W roku 2000, wraz z zespołem JedenSiedem (Pih i Tymi) nagrał płytę Wielka Niewiadoma. Płytę wydała undergroundowa wytwórnia, więc nieznany jest jej nakład. Za produkcję albumu odpowiedzialny był DJ 600V, a refren w jednym z utworów zaśpiewała Reni Jusis. Po wydaniu płyty, raperzy nagrali gościnnie wiele kawałków, m.in. ze Wzgórzem Ya-Pa 3, Paktofoniką, Onarem i O$ką. W 2001 roku, Hirek Wrona zaprosił zespół na 38. Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, a niedługo potem zespół się rozpadł.

Rok później, Pih wydał EP pt. Nie Ma Miejsca Jak Dom i jeszcze w tym samym roku Boisz Się Alarmów – obie płyty nakładem wytwórni R.R.X.. Na drugim krążku gościnnie wystąpili: Wzgórze Ya-Pa-3, Fenomen, Camey, DJ 600V], Jajonasz, Bartosz (Endefis) i Chada. W 2003 roku, jako Chada i Pih wydali album O Nas, Dla Was. W roku 2004 nagrali razem cover piosenki Obudź się Oddziału Zamkniętego. Z tej okazji, zostali zaproszeni do programu Muzyka łączy pokolenia. Wystąpili również na albumie Kodex 2: Proces producentów WhiteHouse Records.

W październiku 2004 wydał solową płytę Krew, Pot i Łzy. Produkcją albumu zajęli się m.in. Szyha, Jajonasz, Teka, Camey, Waves i Magiera. Gościnnie wystąpili: Mes, Pezet, Virus, Pyskaty Skurwiel, Hst, Gutek i Chada. W 2006 roku wydał z zespołem Skazani na Sukcezz (tworzy go wraz z Pyskatym Skurwielem) płytę Na Linii Ognia. Ponadto, w roku 2007 Pih pojawił się gościnnie między innymi na kolejnej solowej płycie Onara i kompilacji "Kodex 3: Wyrok". Premiera najnowszej płyty Piha, Kwiaty Zła, planowana była na okolice czerwca i lipca 2007 roku, jednak została wydana w grudniu 2008 roku. Wydawcą płyty jest wytwórnia Step Records z Opola. Album uzyskał status złotej płyty. Kwiaty Zła miały być jego ostatnią płytą, jednak w niedawnym wywiadzie Pih powiedział, że ma zamiar nadal produkować. Pracuje teraz nad featuringami i zapowiedział, że planuje wydanie kolejnej płyt, może nawet jeszcze w tym roku.
Miał też beef z Duże Pe.

* (2000) JedenSiedem – Wielka Niewiadoma
* (2002) Pih – Nie Ma Miejsca Jak Dom (singiel)
* (2002) Pih – Boisz Się Alarmów
* (2003) Chada i Pih – O Nas, Dla Was
* (2004) Pih – Krew, Pot i Łzy
* (2006) Skazani na Sukcezz – Na Linii Ognia
* (2007) Pih – Ulice Bez Jutra Czarny Kruk (singiel)
* (2008) Pih – Kwiaty Zła

Zródło:Wikipedia

Dla mnie najlepszy Polski raper
Odpowiedz
"Kwiaty zła" to najlepsza Polska płyta 2008r. Polecam sprawdzić też Skazanych na Sukcezz czyli PiH'a i Pyskatego... Płytka "Na lini ognia" jest mocna
cheers to the underground
Odpowiedz
Jeden z najlepszych Mc z polski jaram sie nim a to co on zrobił z Pedałem Pe to juz mistrzostwo swiata xD Nie ma miejsca jak Dom kozacki track!!!!
[Obrazek: homeoldpic.jpg]
Odpowiedz
(06-05-2009, 20:02:28)Method22 napisał(a):  jaram sie nim a to co on zrobił z Pedałem Pe to juz mistrzostwo swiata xD

Nie przepadam za Pe ale prawda jest taka, że Pih go tylko beształ jak jakiś zwykły żul, a Pe w "Koniec" dojebał takie rymy że dla mnie był już koniec beefu, ale to tylko moje skromne zdanie Smile

Co do samej twórczości Piha, to jego starsze płyty owszem, SNS też, ale na najnowszych kawałkach się spina jakby mu nie powiem co robili, i nie mogę tego przetrawić Smile
Odpowiedz
dokladnie tez nie moge przetrawic tej 'spiny' moim zdaniem jedzie bardzo monotonnie, ten jego pol-krzyczany flow do mnie zupelnie nie trafia.
Odpowiedz
ja zgadzam sie z enalo jeczacy flow mnie meczy wiec nie slucham jego plyt ktore sa mruczanko-kolysankami
W oczach społeczenstwa za dużo we mnie szaleństwa, bo nie mam tolerancji do pedalstwa i kurestwa. Multum okrucieństwa nie widzą-a mają manie kłamstwa się nie brzydzą-tylko tego że mówisz wulgarnie.
Odpowiedz
moim zdaniem Pihu to kozak, jest na scenie nie od wczoraj, nie od dzis. sadze, ze jest to jeden z lepszych graczy , ktorzy nalezeli, tworzyli i wydawali w legendarnej RRX. jego ostatni album jest przejebany i na pewno nie jest kierowany do szerokiego grona sluchaczy. co do reszty jego wczesniejszych plyt, to uwazam ze sa to dobre albumy, o naprawde ciekawej tematyce i nietypowej liryce autora, ostrego gracza.
co do jego beefu : ilu sluchaczy - tyle opinii. ja obstawiam Piha
nie bede wnikal w jego niecodzienna osobowosc, z pewnoscia jest to silny charakter.
"boisz sie alarmow" & "krew, pot i lzy" - te 2 krazki zawsze polece wszystkim

respekt PeIHa
Odpowiedz
Kazdy ma w koncu swoje zdanie i slucha tego co mu pasi
W oczach społeczenstwa za dużo we mnie szaleństwa, bo nie mam tolerancji do pedalstwa i kurestwa. Multum okrucieństwa nie widzą-a mają manie kłamstwa się nie brzydzą-tylko tego że mówisz wulgarnie.
Odpowiedz
Lubię go, ostatnia płyta zajebista, jarałem się dosyć długo. W Skazanych na Sukcezz odstawał jednak od Pyskatego.
[Obrazek: bdnpc6.png]
Odpowiedz
ja to nie moge sie doczekac jego nowej plyty,jesli bedzie jak ten kawalek to bedzie kolejna miazga od Piha

jego nowa strona,gdzie mozna troche dowiedziec sie na temat najnowszej plyty http://www.dowodrzeczowy.pl/
[Obrazek: DN8spPrQLoH0WavA3f46EjTI7aCKoLCWUB4kuCuo...FI5aJ0k3oh]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości