Panel użytkownika       Prywatne wiadomości      Pokaż nowe posty      Pokaż dzisiejsze posty      Wyloguj      SZUKAJ
Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Outlawz
[Obrazek: outlawz22.jpg]

Outlawz (Operating Under Thug Laws as Warriors) – amerykański zespół muzyczny stworzony przez Tupac’a Shakura (1971-1996) w 1995 roku, do którego za życia lidera należeli: Makaveli, Yaki Kadafi, Mussolini, Kastro, Hussein Fatal, Komani, Napoleon, E.D.I. Mean, Young Noble i Storm. Akutalny skład grupy to: Kastro, E.D.I. Mean, Young Noble i Stormey. Początki formacji wiążą się z grupą Dramacydal, która powstała w roku 1993, jednak oficjalnie zadebiutowała na albumie Tupaca Shakura - Me Against The World w 1995. Zespół składał się wtedy z czterech członków - K-Dog (Kastro), Young Hollywood (Yaki Kadafi), Mu (Napoleon) i Big Malcolm (E.D.I. Mean). Gdy 2Pac podpisał kontrakt z wytwórnią Death Row po wyjściu z więzienia, została uformowana grupa o nazwie Outlaw Immortalz, lub po prostu Outlawz. Prócz członków zespołu Dramacydal, zwerbowani do niej zostali Mopreme, Big Syke, Hussein Fatal, a w późniejszym okresie Young Noble. Outlawz swój pierwszy udział miało na albumie All Eyez On Me w utworze „When We Ride”, w roku 1996.

Wkrótce po dołączeniu, Mopreme i Big Syke zmuszeni są opuścić Outlawz. Odchodzą z Death Row z powodów finansowych. Dwa miesiące po śmierci 2Pac’a, ginie Yaki Kadafi. Także po tym, jak grupa postanawia współpracować z Death Row (gdyż nigdy nie podpisali z nimi kontraktu), odchodzi Hussein Fatal, następnie Napoleon. W 1999 wydana zostaje płyta Still I Rise, zawierająca niewydane dotychczas utwory Outlawz u boku 2Pac’a. Grupa znana jest także ze współpracy z Boot Camp Click i Dead Prez. Dziś Outlawz (aktualnie Kastro, Young Noble, E.D.I. Mean i Stormey) powiązane jest z wytwórnią Young Bucka - Ca$hville Records.

Zródło- Last Fm

Albumy
* 1999 Still I Rise
* 2000 Ride Wit Us Or Collide Wit Us
* 2001 Novakane
* 2002 Neva Surrenda
* 2005 Outlaw 4 Life: 2005 A.P.
* 2006 Can't Sell Dope Forever (z Dead Prez)
* 2006 Ghetto Monopoly (z JT The Bigga Figga)
* 2008 We Want In - The Street L.P
Mixtapy
* 2001: Jerzey Mob Vol. 1
* 2004: Outlaw Warriorz Vol. 1
* 2005: Life Of An Outlaw
* 2006: Retribution: The Lost Album
* 2006: Outlaw Culture
* 2007: Can't Turn Back (darmowy mixtape)

Ekipa nie do wyjebania
Najlepszy raper z Outlawz dla mnie to Kadafi (R.I.P)
a z żyjących hmmmm NAPOLEON
Mają w huj dobrych albumów i tracków ulubiona płyta hmmm NOVAKANE albo OUTLAWZ 4LIFE
Kawałek jest ich masa za duzo pisania ten track dla mnie bomba jaram się nim w H*J

http://www.youtube.com/watch?v=_jIZ_GW4w2A
[Obrazek: homeoldpic.jpg]
Odpowiedz
Spoko grupa. Najbardziej lubię Napoleona, choć reszta składu również nie odstaje. Nie ma co mówić, że to legendarny skład, ale brzmienie mają bardzo w porządku i lubię ich posłuchać. Ostatnie nagrania też nie straciły poziomu i za to szacunek. Najbardziej mi szkoda, że Napoleon skończył karierę.

Warto dodać, że członkowie zespołu nagrywają również poza składem solówki lub kolaboracje (np. Young Noble & Hussein Fatal, Young Noble & Layzie Bone). Polecam szczególnie tę drugą hehe.
Odpowiedz
Ja polecam w takim bądź razie Kastro & Edi-Blood Brothers hahaha
[Obrazek: homeoldpic.jpg]
Odpowiedz
Średnio ich lubię, można powiedzieć że za nimi nie przepadam, najbardziej ze składu nie lubię Kadafiego, a najlepiej lubię Napoleona i E.D.I. Średnia grupa, nie ma czym się podniecać
Odpowiedz
Grupa nawet w miarę, głównie kojarzona za występ na Hit 'em Up, na którym moim zdaniem najlepiej pojechał Fatal, który z kolei jest moim ulubionym członkiem Outlawz Tongue.

Słyszałem ich płyty tylko do 2005 roku i można powiedzieć, że trzymają ten sam poziom przez te albumy, za co plus, ale nie były też one takie wybitne. Dobra grupa.
"Kto się nie wyszalał za młodu, ten na starość będzie skurwysynem"
Odpowiedz
Spoko grupa, najlepsze występy zaliczyli u boku Paca, a późniejszym materiałem się nie jaram.
Odpowiedz
Ciekawe jakby sie potoczyla ich kariera gdyby 'Pac dalej zyl... jak sami mowia sa jedynym zespolem ktory wystapil na albumach ktore sprzedaly sie w 40mln egzemplarzy w samych stanach i nigdy nie dostal szansy na nagranie albumu dla duzej wytworni...

Z ich dyskografii najbardziej lubie Retribution, ktory byl ich albumem majacym wyjsc w Death Row w 98 roku a zostal wydany wiele lat pozniej w formie mixtepju ale w sumie na kazdej plycie znajdzie sie pare zajebistych kawalkow...
[Obrazek: tumblr_mbudcfiMIJ1riv29ro1_500.gif]
Odpowiedz
Według mnie świetny skład, szczególnie "Still I Rise" mi się podoba, zarówno płyta jak i sama piosenka.
Najnowsze piosenki jak m.in. "We Want In" trzymają dobry poziom co napewno cieszy.
Szkoda że Kadafi zginoł tak debilnie z ręki swojego kuzyna, R.I.P. dla niego.

9/10
"I got what you want
I got what you need
I got nothing but gangsta funk
and big fat bag of weed"

YouTube Last FM
Odpowiedz
cos dla hardkorowych fanow - zapowiedz filmu o Napoleonie - Life Of An Outlaw

Odpowiedz
Trailer fajnie się prezentuje, może być ciekawe.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości