Panel użytkownika       Prywatne wiadomości      Pokaż nowe posty      Pokaż dzisiejsze posty      Wyloguj      SZUKAJ
Ankieta: Oakland vs Vallejo vs San Francisco vs San Diego vs Sacramento
Oakland
Vallejo
San Francisco
Sacramento
San Diego
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oakland vs Vallejo vs San Francisco vs San Diego vs Sacramento
Jest podobny temat załozony przez Marcina o 3 najwiekszych osrodkach g-funku,Compton, Long Beach, Los Angeles,bezwatpienia dla kazdego z nas te rejony kojarzą sie z najwiekszymi klasykami i sa przez nas najbardziej słuchane.Postanowiłem przyjrzeć sie blizej najwiekszym zaraz po tych rejonach w LA,gdzie scena rowniez prezentuje sie kozacznie i wydane zostaly tam mega klasyczne materialy,

Przykladowi zani artysci z Oakland:

E-A-Ski
Too Short
Ant Banks
3X Krazy
Luniz
Dru Down
Pooh Man
Nutt-So
Suga Free

Przykladowi zani artysci z Vallejo:

Celly Cell
B-Legit
Mac Mall
E-40
Young Lay
N2Deep

Przykladowi zani artysci z San Francisco:

Rappin 4-Tay
Messy Marv
JT The Bigga Figga
Paris
San Quinn
RBL Posse
Guce

Przykladowi zani artysci z Sacramento:

C-Bo
X-Raided
Brotha Lynch Hung
C.r.i.s.i.s

Przykladowi zani artysci San Diego:

Jayo Felony
Cricet
Treali Duce
L.A.Z

Mój glos idzie na rewir w "OAKLAND" gdzie zaraz po Compton, Long Beach & Los Angeles jest to moje ulubione brzmiennie g-funkowe i nie tylko ,niesamowite produkcje m.in ant banksa czy ea ski i swietni raperzy oraz powstałe tam grupy maja niesamowity klimat

Jak to jest u was?Cool
Odpowiedz
Dla mnie też Oakland, głównie za Anta, Too Shorta i Nutt-So. Suga Free raczej bym powiązał z Pomoną.
Odpowiedz
Ciężko wybrać, lubię San Francisco,Oakland no i Vallejo,ale głos dam na Vallejo. Big Grin
[Obrazek: Hasbro-Inc.-Taking-Over-Death-Row-Record...;amp;ssl=1]
Odpowiedz
Nie wiem czemu tutaj padło miasto z południowej Kalifornii gdzie reszta to północ Cali,Diego ma specyficzny klimat jeśli chodzi o rapsy wiadomo w latach 90 trochę byli trochę za plecami bay a w szczególności LA itp. jeśli chodzi o fame i o ilość wydanych albumów,wiadomo że wybiorę Oakland solidne mobb albumy o dobrej tematyce z resztą tak jak w Frisco,Valejo też wydało w chuj dobrych klasycznych albumów the click,e-40,mac dre,celly cel itp.,Sacramento wiadomo dobry solidny g-shit,trochę to mi te miasta nie pasują,bo prędzej bym SD umieścił z miastami z południowej Cali.
Odpowiedz
SD wogole tu nie pasuje jak juz mowil Budry chociazby na lokacje plus to siedziba gangsta rapu bardziej niz g-funku i przezylo swoj rozkwit po 2000 gdzie reszta tych miast wlasnie w nowym mileniu zanotowala tendencje spadkowa jezeli chodzi i jakosc produkcji. no i najwaznijesze nikt nie ma takiego brzmienia jak SD po erze g-funkowej
Odpowiedz
Dokładnie panowie San Diego troche tutaj nie pasuje, mocny rozkwit zaczelo po 2000r,Dałem ten rewir wlasnie troche na sile ale glównie dla zwoleników tego regionu czy fanów jayo felonegoSmile.Tak wiec jak juz San Diego jest w ankiecie i znajdzie sie osoba która stawia ten rewir ponad reszte niech głosuje.
Odpowiedz
jak juz dales SD to trzeba tez bylo dac Arizone czy North-West zeby to mialo wiekszy sens
Odpowiedz
(25-02-2014, 23:08:30)HAter From SD napisał(a):  jak juz dales SD to trzeba tez bylo dac Arizone czy North-West zeby to mialo wiekszy sens
Arizona to przecież osobny Stan, nie ma nic wspólnego z Kalifornią.

Z tego co widzę ankieta dotyczy miast z rejonu Bay Area. Wybieram Oakland i San Francisco. Będąc w SF w 2011 roku za bardzo tam wymarzłem no i ta mgła pojawiająca się niespodziewanie w słoneczny dzień, od razu tworzy klimat jesienny. Dużo słońca i ciepłej pogody miałem okazję mieć w LA, San Diego no i Arizonie Big Grin
Jeżeli chodzi o luźne wakacyjne brzmienia, to zawsze odpalam głównie wykonawców z South Cali.
Południowa Kalifornia pod względem klimatu jest bardziej słoneczna niż północna.
Dlatego nie dziwię się że większość luźnych brzmień wywodzi się z tamtych stron.
G-Funk nie narodził się w północnej Cali tylko południowej.
Za co jeszcze lubię Cali ? Oprócz g-funku i lowriderów, za to że powstały tam dwa tańce uliczne, Popping i Locking, szeroko pojęte Electric Boogaloo, Funk Styles itp.
[Obrazek: tumblr_phffyaxd2C1sli87wo1_400.jpg]
Odpowiedz
Ciężko coś wybrać jednoznacznie bo w zależności od nastroju, każde z wyżej wymienionych miast ma coś do zaoferowania ale sercem zawsze będę za Vallejo.
"koolg robi to old schoolowe gówno najlepiej jakby brzmiało jak z lat 80" - HAter From SD
"kool tylko po to wyjechał na wyspy by sobie popijać" - Budryczek
Odpowiedz
wszędzie dużo dobrej muzy ale głos idzie na Oakland ponieważ zaraz po Compton najwięcej artystów stamtąd słucham.
[Obrazek: tupac_signature_by_BFX_Designs.jpg]
“Expect me nigga like you'd expect Jesus to come back expect me nigga im coming.” - Tupac Shakur
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości