Panel użytkownika       Prywatne wiadomości      Pokaż nowe posty      Pokaż dzisiejsze posty      Wyloguj      SZUKAJ
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mart - twórczość
Jako, że inni tu coś wrzucali to ja też się z wami podzielę tym co robię. Najnowszy kawałek:

Jakby komuś się spodobało, to można subskrybować kanał, polubić na facebooku, podać dalej etc.

Ciekawe czy po tym całym ACTA da się jeszcze nawijać pod instrumentale.
Odpowiedz
Hmmm mógłbyś trochę agresywniej nawinąć ten kawałek, ale ogólnie nawet nawet.
PS. mnie też ciekawi kwestia nagrywek na kradzionych kiedy w życie wejdzie ACTA.
[Obrazek: nunst070.gif]

Odpowiedz

Zapraszam też do polubienia fan page'u, jak komuś się spodoba: Link
Odpowiedz
Qba ma rację - więcej agresji, mniej obojętności na mikrofonie Smile
Ale technicznie już fajnie, wszystko rytmicznie, równozgłoskowo...
Pozdrawiam!
Co zaś tyczy się "kradzionych" beatów - zależy - jeśli track (jako instrumental, czy pełnowartościowy utwór muzyczno-wokalny) jest zarejestrowany w jakiejkolwiek organizacji zarządzania prawami autorskimi (np. ZAiKS), czy tym podobnych "związkach autorów", to macie problem. Jeśli natomiast to beat od "wolnego strzelca" (autora-producenta), który przykładowo publikuje produkcje na danej stronie www, czy w inny sposób, nikt nie powinien się przyczepić - zwłaszcza, jeśli dodana jest opcja 'pobierz'. Niektórzy producenci zostawiają tzw. "darmówki", które każdy może sobie ściągnąć i nagrać na nich nowy utwór. A jeśli producent jest debilem i umieszcza cały beat, chcąc go sprzedać, to już najwyraźniej jego problem, bo zawsze znajdą się ludzie którzy to pobiorą.
W każdym razie w mojej opinii nagrywanie na kradzionych beatach (zwłaszcza znanych wykonawców) mija się nieco z ideą muzyki jako takiej...
https://soundcloud.com/matek-produkcje

https://www.facebook.com/FunkMonsterBeatz
Odpowiedz
Przecież od chuja raperów nagrywa mixtape'y na kradzionych bitach.
Odpowiedz
Nagrywa, bo nagrywa, ale jeśli jest tak, jak pisze Matek, to w świetle prawa większość z nas jest przestępcami.

Odpowiedz
Nie, nie jesteśmy przestępcami, bo raperzy wypuszczają instrumentale nie po to, żebyśmy sobie ich posłuchali ale także dla raperów żeby nagrywali swoje wersje tracków. Gdyby się wzięli za ściganie raperów, to Papoose by chyba karę śmierci dostał, albo Royce.

Co do emocji w nawijce, nie we wszystkich trackach darcie pyska czy coś w tym rodzaju jest potrzebne. W tym tracku miało być łagodnie i jest.
Odpowiedz
Nikt nie każe Ci drzeć ryja, tylko przekazywać więcej emocji kiedy nagrywasz. Bit w Twoim kawałku, który skomentowałem jest agresywny, numer to bragga, rzucasz jakieś tam punche, więc sugestia, abyś w takiej stylistyce nawijając bragga leciał trochę agresywniej nie jest chyba bezpodstawna ? Mógłbyś czasami wyraźniej i mocniej akcentować ostatnie głoski, wtedy pewnie brzmiałoby groźniej i lepiej.

Odpowiedz
(15-07-2012, 21:27:48)MaccaveliMacc napisał(a):  Nie, nie jesteśmy przestępcami, bo raperzy wypuszczają instrumentale nie po to, żebyśmy sobie ich posłuchali ale także dla raperów żeby nagrywali swoje wersje tracków. Gdyby się wzięli za ściganie raperów, to Papoose by chyba karę śmierci dostał, albo Royce.

Co do emocji w nawijce, nie we wszystkich trackach darcie pyska czy coś w tym rodzaju jest potrzebne. W tym tracku miało być łagodnie i jest.

Nie unoś się. Skończyłem studia na wydziale dziennikarstwa, więc znam się nieco na prawie autorskim. Co się tyczy udostępniania instrumentali (np. na wersjach winylowych), to jest tak jak napisałeś, z tym, że to głównie tracki dla DJ-ów, nie raperów. Duża część beatów dostępnych w necie, to wycieki z wytwórni, czy studia, albo tzw. remake'i.
Jeśli artysta ma własną wytwórnię, może sobie udostępniać co zechce, jeśli jednak wydaje u kogoś, to uwierz, wątpię, żeby Fonografika, czy Sony Music zgodziły się na takie rzeczy. Prędzej wylądowałby w sądzie w procesie z wytwórnią, niż został poklepany po ramieniu.

A co do rad Kuby, dalej zostaję przy tym, że ma rację. Jeśli bierzesz muzykę na poważnie, to powinieneś liczyć właśnie na krytyczne uwagi innych i wyciągać z nich wnioski, nie czekać na pochwały i obrastać w piórka. Dre i Snoop też mają unlike'i na YouTubie, to żadna nowość Smile
Więc reasumując - jestem kolejną osobą, która mówi, że brzmiałoby tu agresywniejsze flow, więc sory, ale coś w tym jest. Jeśli byśmy chcieli Cię "zhejtować", wierz, znalazłoby się coś na pewno...
https://soundcloud.com/matek-produkcje

https://www.facebook.com/FunkMonsterBeatz
Odpowiedz
Wszystkie uwagi mile widziane, ale bez przesady, na tym bicie można nawinąć na miliony sposobów, weźmy oryginał pod lupę, tam Fabolous nawinął jeszcze mniej agresywnie niż ja, Joe Budden i Royce nawijali jakby byli wkurwieni a Lloyd Banks jeszcze inaczej. Także taka była moja wizja, gdybym chciał nawinąć tak i uznałbym to za słuszne, to uwierz mi, że bym to zrobił.
Odpowiedz