Panel użytkownika       Prywatne wiadomości      Pokaż nowe posty      Pokaż dzisiejsze posty      Wyloguj      SZUKAJ
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Luniz
Luniz to grupa pochodzaca z Oakland w ktorej sklad wchodza Yukmouth i Numskull zadebiutowali w roku 1995 kiedy pojawil sie singiel "I Got 5 on It" ktory okazal sie wielkim sukcesem. Pracowali z takimi raperami jak Dru Down, Shock G, Richie Rich, E-40, czy Spice 1

Dyskografia

Operation Stackola (1995) [Platinum]
Lunitik Muzik (1997)
B-Sides & Bootlegs (EP) (1997)
Silver & Black (2002)
Odpowiedz
Wg mnie one-hit wonder, gdyby nie "I Got 5 On It" nie byłoby platyny ani nawet złota. Oprócz tego singla może parę dobrych kawałków jeszcze nagrali, ale dla mnie przeciętny skład.
Odpowiedz
"Operation Stackola" swego czasu to byl wypierdalacz. jeszcze dzis fajnie wrocic do tej produkcji.
wielki szacun za ta plyte!
Odpowiedz
ja niestety mam podobne zdanie do Marcina, ostatnio widzialem 'I got 5 on it' chyba na VIVIE podczas programu 'artysci jednego przeboju'. Jakos nie podobaja mi sie ich plyty.
Odpowiedz
Pierwsza płyta bardzo dobra, druga trzymająca poziom. Można ich czasami zapuścić w głośnikach.
Odpowiedz
jakos nigdy nimi sie nie interesowalem za bardzo ale kawalek I Got 5 On It gra do dzis... BANGER !!!
Odpowiedz
Ja ich lubie ale szkoda ze nie ponagrywali wiecej, od 2002-nic. troche marny wynik ;p
Odpowiedz
(03-01-2010, 00:25:31)Jakub napisał(a):  Ja ich lubie ale szkoda ze nie ponagrywali wiecej, od 2002-nic. troche marny wynik ;p

W 2002 roku wydali swoj trzeci solowy album "Silver & Black" i kompilacje "We Are The Luniz" w 2005 roku.

Na nowe produkcje spod znaku Luniz raczej nie ma co liczyc - wiadomo ze relacje na linii Yuk-Num popsuly sie na przestrzeni ostatnich lat. Obydwaj obrazali sie nawzajem w wywiadach oraz nagrali na siebie par dissow m.in. "I Don't Miss My Dogs" Yuk'a czy "Are You 4 Real" Num'a.

Poza tym Numskull siedzi aktualnie w wiezieniu gdzie czeka go proces o gwalt. Grozi mu od 25 lat do dozywocia..
[Obrazek: tumblr_mbudcfiMIJ1riv29ro1_500.gif]
Odpowiedz
Cytat:Poza tym Numskull siedzi aktualnie w wiezieniu gdzie czeka go proces o gwalt. Grozi mu od 25 lat do dozywocia..

Gdyby Numskull był księdzem to by go tylko do innej parafii przenieśli (przynajmniej w naszym kochanym kraju) Big Grin

Fakt, najpopularniejszym kawałkiem Luniz był i jest "I Got 5 On It", ale posiadają na koncie bardzo dobre tracki jak m.in. "Closer Than Close", "Playa Hata", "Plead Guilty" czy "Oakland Raiders".
O ich pierwszym albumie "Operation Stackola" mam dosyć przeciętne mniemanie, tylko 4 kawałki mi się spodobały.
"I got what you want
I got what you need
I got nothing but gangsta funk
and big fat bag of weed"

YouTube Last FM
Odpowiedz
Moim zdaniem 1 płytka jest dobra i chciałbym mieć ją na półce. Reszty nie słuchałem, lecz jak nadrobię to coś więcej napiszę.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości