Panel użytkownika       Prywatne wiadomości      Pokaż nowe posty      Pokaż dzisiejsze posty      Wyloguj      SZUKAJ
Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kurupt
Kurupt urodził się w Filadelfii. Później przeprowadził się do swojego ojca mieszkającego w Hawthorne w Kalifornii. Jakiś czas po tym zmienił miejsce zamieszkania po raz kolejny, tym razem było to South Central. Kiedy dołączył do wytwórni Death Row Records miał zaledwie 16 lat. Tam później poznał kuzyna Snoop Dogga Daza Dillingera z którym w przyszłości stworzył duet Tha Dogg Pound. Mimo ciężkich warunków panujących w Death Row które rządzone było przez Suge Knighta pracował tam nad wieloma projektami, mimo iż był on bez grosza, wytwórnia nie płaciła mu za pracę nad projektami takimi jak Doggystyle Snoopa czy The Chronic Dr. Dre. 4 Lata po jego wstąpieniu do wytwórni wydał album swojego duetu Tha Dogg Pound Dogg Food. Album odniósł duży sukces, zdobył podwójną platynową płytę i na trwałe zapisał się w historii rapu. Jego solowe produkcje jak i te w duecie z Dazem nie odniosły większego sukcesu. W 2007 roku wydał z J Wellsem album Digital Smoke, który również nie zdobył dużej popularności. Pod koniec 1997 roku opóścił Death Row i wrócił do Filadelfii gdzie założył swoją wytwórnię A.N.T.R.A. Records.

Dyskografia [edytuj]

Albumy solowe [edytuj]

* Kuruption!
o Data wydania: 1 września 1998
o Miejsce na listach: #8
o Wydawca: Antra/A&M Records
o Single: "We Can Freak It"
* Tha Streetz Iz A Mutha
o Data wydania: 2 listopada 1999
o Miejsce na listach: #31
o Wydawca: Artemis Records
o Single: "Girls All Pause"
* Space Boogie: Smoke Oddessey
o Data wydania: 10 lipca 2001
o Miejsce na listach: #10
o Wydawca: Antra
o Single: "It's Over"
* Originals
o Data wydania: 2004
* Against Tha Grain
o Data wydania: 23 sierpnia 2005
o Miejsce na listach: #60
o Wydawca: Death Row Records/Koch Records
* Same Day, Different Shit
o Data wydania: 20 czerwca 2006
o Wydawca: D.P.G. Recordz
* Against Tha Grain - Tha E.P.
o Data wydania: 7 maja 2007
o Wydawca: Death Row Records/Koch Records

Tha Dogg Pound [edytuj]

* Dogg Food
o Data wydania: 31 października 1995
o Miejsce na listach: #1
o Wydawca: Death Row Records
o Status płyty: Podwójna platyna
o Single: "Let Play House", "New York New York"
* Dillinger & Young Gotti
o Data wydania: 1 maja, 2001
o Miejsce na listach: #124
o Single: "Coastin'"
* 2002
o Data wydania: 31 lipca, 2001
o Miejsce na listach: #36
o Wydawca: Death Row Records
* The Last Of Tha Pound
o Data wydania: 27 kwietnia, 2004
* Dillinger & Young Gotti II: The Saga Continuez...
o Data wydania: 1 listopada, 2005
o Sprzedaż w USA: 113 000 egzemplarzy
o Single: "Push Bacc"
* Cali Iz Active
o Data wydania: 27 czerwca, 2006
o Miejsce na listach: #28
o Sprzedaż w USA: 70 941 egzemplarzy
o Wydawca: Doggystyle Records/Koch Records
o Single: "Cali Iz Active", "Sittin' On 23z"
* Dogg Chit
o Data wydania: 27 marca, 2007
o Miejsce na listach: #77
o Wydawca: D.P.G. Recordz/Koch Records
o Single: "Vibe"

Z The HRSMN [edytuj]

* The Horsemen Project
o Data wydania: 2003
o Wydawca: Think Differently Music/Proverbs Music Inc.

Z J Wellsem [edytuj]

* Digital Smoke
o Data wydania: 5 czerwca, 2007
o Wydawca: Bonzi/Fontana
Zródło: Wikipedia
Według mnie jest bardzo dobrym raperem i też dobrym aktorem Smile A waszym zdaniem???
Odpowiedz
Nie zagłębiałem sie w solową twórczość, tylko w Tha Dogg Pound, ale uważam go za bdb. rapera Smile
Odpowiedz
Świetny raper, jako aktor nie sprawdzałem. Charakterystyczny głos i na niektórych trackach potrafi świetnie popłynąć na bicie - patrz np. C-Walk czy legendarny dla mnie track Gangsta's - DPG w 100%!
Odpowiedz
Jak byś chciał go sprawdzić jako aktora to obejrzyj sobie The Wash. Hiphopowa myjnia i w nim też gra Dr.Dre i Snoop i oszywiście Kurupt:d
Odpowiedz
Słyszałem o tym filmie, ale nie widziałem. Jakoś nie jestem wielkim kinomaniakiem, haha.
Odpowiedz
Widziałem go w roli aktora. Weług mnie gra dobrze, ale jeszcze lepiej rapuje hehe. Kurupt tworzy niesamowity klimat w swoich trackach biorąc pod uwagę takie kawałki jak dobrze znane "Gansta's" wraz z Daz'em, "On onsite" czy "Space Boogie" z Nate'em.
' Twist Up Grapes '
Odpowiedz
(14-03-2009, 13:05:07)snoop napisał(a):  Jak byś chciał go sprawdzić jako aktora to obejrzyj sobie The Wash. Hiphopowa myjnia i w nim też gra Dr.Dre i Snoop i oszywiście Kurupt:d

Kurupt to tam przez kilka sekund był, także za wiele się jego nie naoglądacie. ;p

Bardzo dobry raper, jeden z moich ulubionych z zachodu. Wolę go w duecie z Dazem niż solowo, chociaż sam nie wypada wiele gorzej. Najbardziej lubię od niego "Kuruption" ze świetnym "C walk".
[Obrazek: bdnpc6.png]
Odpowiedz
A ja jarałem się z jego dyskografii tylko Tha Streetz Iz a Mutha z niesamowitym tytułowym kawałkiem (teledysk również świetny), a tak to w DPG o wiele lepszy.
Odpowiedz
Kurupt solowo daje rade może wyda coś jeszcze na miarę Bardzo dobrego albumu, dotychczas jego albumy są na poziomie dobry. DPG to także dobry duet w połączeniu z Daz'em, ich ostatnia płyta Dogg Chit (o ile się nie mylę) wyszła zajebiście Wink
[Obrazek: photo_lil-scrappy_profile.jpg] "Get Some Crunk In Yo System"
Odpowiedz
Po Dogg Chit wydali dwa albumy jako DPG - Let's Ryde 2Night - jak dla mnie chujowe ;D ale Dogg Chit dobre
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości