Panel użytkownika       Prywatne wiadomości      Pokaż nowe posty      Pokaż dzisiejsze posty      Wyloguj      SZUKAJ
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Johnny "J"
[Obrazek: johnny3.jpg]

Johnny "J" był świetnym producentem odpowiedzialnym głównie za sukces Candymana (one-hit wonder "Knockin' Boots") i 2Paca (głównie album AEOM). Wyprodukował też świetne tracki na album Bizzy'ego Bone'a.

Pełna informacja:
http://www.g-funk.eu/johnny-j/

Johnny "J" wydał też swój album, który w całości wyprodukował, na którym zarapował i na którym nawet śpiewał.

Wyszedł nawet teledysk do jednego kawałka - Get Away From Me:
http://www.youtube.com/watch?v=GsmMZMvCOfI&feature=channel_page

Bardzo fajny klimacik, a Johnny "J" wg mnie miał całkiem fajny styl rapowania.

Niestety Johnny już nie żyje, a szkoda, bo wg mnie był naprawdę świetnym producentem, absolutna czołówka West Coastowych producentów.
Odpowiedz
Dobrze ze ktos tu ma respekt dla Johnny J'a - dla mnie zdecydowanie najlepszy producent w hip-hopie! Jego smierc byla dla mnie mega szokiem bo bardzo cenilem goscia...

Zostajac w temacie, czy ma ktos moze utwor rapera Mel-Low pod tytulem "Return Of The Player" wlasnie w produkcji Johnny J'a? Szukam wszedzie i znalezc nie moge, chodzi mi o LP wersje bo mam jedynie Hustlers-Mix...

Jakby ktos to mial to niech da znac - z checia sie wymienie na cos rownie rzadkiego..
[Obrazek: tumblr_mbudcfiMIJ1riv29ro1_500.gif]
Odpowiedz
Proste, że "I Gotta Be Me" to zajebisty album! Johnnemu J należy się 100%owy szacunek za twórczość.
Odpowiedz
Dokładnie, 100% szacunku. Mało jest producentów, którzy mają na koncie tyle rapowych klasyków, ale to głównie dzięki jego współpracy z Paciem no i Candymanem. Produkcje u Bizzy'ego Bone'a też były naprawdę świetne, a album Napoleona (który w końcu nie wyszedł) miażdży produkcjami. Polecam jeżeli ktoś jeszcze nie sprawdził. Ten album Napoleona nazywa się Have Mercy, wyszedł w 2004 roku.
Odpowiedz
Producent legenda, 2 Pac miał do czego rapować. Bity na I Gotta Be Me ryją ostro w bani, jeden z lepszych producentów. Have Mercy też ma świetne bity, ale mógł je dostać ktoś inny, a nie Napoleon. Głównie jest kojarzony z 2 Paciem, ale dla innych artystów też zrobił masę świetnych produkcji, OFTB, czy chociażby
Chamillionaire.
"Kto się nie wyszalał za młodu, ten na starość będzie skurwysynem"
Odpowiedz
(08-06-2009, 20:22:09)BigM napisał(a):  Producent legenda, 2 Pac miał do czego rapować. Bity na I Gotta Be Me ryją ostro w bani, jeden z lepszych producentów. Have Mercy też ma świetne bity, ale mógł je dostać ktoś inny, a nie Napoleon. Głównie jest kojarzony z 2 Paciem, ale dla innych artystów też zrobił masę świetnych produkcji, OFTB, czy chociażby
Chamillionaire.

Album "Have Mercy" o ktorym mowicie to bootleg ktory sam zlozylem, zrobilem szybka okladke w paincie i puscilem do netu bodajze w 2006 roku...

Prawdziwy album "Have Mercy" to 2CD a jego pelna nazwa brzmi "Have Mercy: Scripturez From A Thug'z Point Of View". Pierwsza plyta ma sie ukazac legalnie pod koniec tego roku dzieki wytworni Johnny J'a - KlockWork Entertainment, ktora po smierci zarzadza jego zona..

Jedynymi kawalkami z mojego bootlega ktore mialy sie faktycznie znalezc na Have Mercy sa:

- Fast Life z Barringtonem Levy, ktory mial byc pierwszym singlem
- Lil Mam z Jonem B
- Never Forget do ktorego powstal klip
- Patronize ktorego pelnej wersji nie ma na bootlegu

Reszta kawalkow pochodzi z mixtejpu United Slaves i innych plyt ktore mialy pojedyncze kawalki Napoleona. Ostatnim pewniakiem byl utwor "Thin Line" ktorego snippet wypuscil do neta DJ Fatal w polowie 2004 roku kiedy mial wyjsc caly album... Caly utwor jest dostepny jedynie w wersji Live, oczywiscie wtajemniczeni posiadaja wersje LPSmile

Natomiast co do samej tworczosci Johnny J'a to moge wam zdradzic ze 3 Pazdziernika, w 1 rocznice jego smierci ukaze sie w sieci przygotowany przeze mnie trybut-mixtejp na ktorym znajda sie jego najwieksze hity, kawalki z mniej znanymi artystami z ktorymi wspolpracowal, rzadkie utwory z poczatkow jego kariery jak rowniez niewydany material ktorego troche posiadam wiec macie na co czekacBig Grin
Odpowiedz
Hahaha Mietek widzę, że niezły ogarniacz jesteś. Z tym Napoleonem to właśnie mi nie pasowało, bo też gdzieś czytałem, że to miał być podwójny album, ale w końcu uznałem, że tylko tyle wyciekło i nie jest to nic oficjalnego. Jak widać byłem całkiem blisko.

Dałeś dwie świetne informacje, propsy.
Odpowiedz
(13-06-2009, 18:15:29)Marcin napisał(a):  Hahaha Mietek widzę, że niezły ogarniacz jesteś. Z tym Napoleonem to właśnie mi nie pasowało, bo też gdzieś czytałem, że to miał być podwójny album, ale w końcu uznałem, że tylko tyle wyciekło i nie jest to nic oficjalnego. Jak widać byłem całkiem blisko.

Dałeś dwie świetne informacje, propsy.

Coz, siedze w tym od 13 lat a poza tym, od czasu neta mam troszke kontaktow skad wiem to i owoBig Grin

Johnny J to moj ulubiony producent wiec na tym polu nikt mnie nie zagnieBig Grin - podobnie wyglada sprawa z 'Paciem i Death Row wiec wieszCool

Historia z albumem Napoleona jest troszke dluzsza, napisze ja pozniej a ty jak chcesz to mozesz zrobic z tego artykul i umiesic na stronceCool

PS - Fajnie ze podobal sie tobie moj bootlegBig Grin
Odpowiedz
Hehehe no podobał się i dalej się podoba, lubię go odpalić bo ma naprawdę świetne tracki.

Z chęcią przeczytam dłuższą historię i z przyjemnością umieszczę ją na stronie, bo z tego co widzę po Twoich postach umiesz dobrze i ciekawie pisać.
Odpowiedz
(13-06-2009, 18:39:05)Marcin napisał(a):  Hehehe no podobał się i dalej się podoba, lubię go odpalić bo ma naprawdę świetne tracki.

Z chęcią przeczytam dłuższą historię i z przyjemnością umieszczę ją na stronie, bo z tego co widzę po Twoich postach umiesz dobrze i ciekawie pisać.

Spoko - napisze o tym jakos na dniach i umieszcze tutaj bo jak wspomnialem, przygotowuje cos duzego na pierwsza rocznice smierci J'a...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości