Panel użytkownika       Prywatne wiadomości      Pokaż nowe posty      Pokaż dzisiejsze posty      Wyloguj      SZUKAJ
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
J Dilla
James Dewitt Yancey (ur. 7 lutego 1974 roku, zm. 10 lutego 2006 roku), znany także jako J Dilla lub Jay Dee, był amerykańskim producentem hip-hopowym oraz raperem. Wychował się na jednej z dzielnic Detroit, Content Garden, gdzie od najmłodszych lat kolegował się z T3 i Battinem, z którymi w przyszłości założył grupę Slum Village. Zmarł chory na zakrzepową plamicę małopłytkową i toczeń rumieniowaty układowy.

Albumy solowe
Welcome 2 Detroit (2001)
Ruff Draft (2003)
Donuts (2006)
The Shining (2006)
Jay Love Japan (2008)
Jay Stay Paid (2009)

Slum Village
Fantastic, Vol. 1 (1997)
Fantastic, Vol. 2 (2000)
Best Kept Secret EP (2000)

Jaylib
Champion Sound (2003)

Albumy instrumentalne

Vol. 1: Unreleased (2002)
Vol. 2: Vintage (2003)
Vol. 3: Instrumentals (2005)

Kompilacje
Jay Deelicious: The Delicious Vinyl Years (2007)
Dillanthology, Vol. 1 (2009
Dillanthology, Vol. 2 (2009)

Źródło - wikipedia
Odpowiedz
niestety Baatin pare dni temu rowniez odszedl od nas i pewnie razem z Dilla sobie siedza na chmurce i rapuja do zajebistych bicikow Dilli Big Grin. dla mnie ten Jay Dee to mistrz, jego bity choc czasami monotonne i zbyt bardzo podobne do siebie to jednak zawsze trzymaly poziom, byl swietny w cieciu sampla, robil to kapitalnie nawet z nienajlepszej petli potrafil wycisnac cos pieknego. Rest in Peace Dilla.
Odpowiedz
Wspaniała postać... Enalo napisał chyba wszystko, o jego beatach, a dowodem, na to, że kochał rap, jest to, że mimo choroby potrafił wyjść na wózku na scenę i występować...
"Kto się nie wyszalał za młodu, ten na starość będzie skurwysynem"
Odpowiedz
kozaczek, dobry zawodnik - mnostwo ciekawych bitow, choc jak juz o samplowaniu mowimy to Pete Rock Big Grin - zreszta sam J Dilla powiedzial ze od poczatku Pete byl dla niego wzorem, ktory pozniej zreszta byl odpwoiedzialny za Jay Stay Paid - posmiertny niestety album Dilli
Odpowiedz
Zajebisty człowiek, dziwię się, czemu jest tu tak mało odpowiedzi przy temacie właśnie o Dilli, właśnie, z tym wózkiem na scenie, jak się patrzy na zdjęcie to aż się łezka w oczku kręci.
Kurna, te bity są genialne, uwielbiam, uwielbiam, tak zajebiście się słucha jego twórczości.
Swoją droga polecam też projekt z Madlibem - Jaylib 'Champion Sound' - baaardzo dobre płyciwo.
Odpowiedz
Człowiek mega oddany muzyce a przy tym mega raper i producent, na którego twórczość trafiłem przypadkiem . Szkoda że takich jest coraz mniej ;(
[Obrazek: nunst070.gif]

Odpowiedz
http://vimeo.com/19637436 dokument o Jay Dee

Odpowiedz
podbiję, bo to mój mentor muzyczny. jestem nim zachwycony bez opamiętania. GENIUSZ.
Odpowiedz
Zrobię mały offtop, ale jeden z byłych reprezentantów Slum Village , w którym udzielał się Dilla, Elzhi wypuścił darmowy mixtape-hołd dla Illmatica. Odświeżone wersje bitów fajnie się prezentują, a jednym z koproducentów jest Showbiz , autor oryginalnego "World is Yours" . Elzhi daje radę na staro-nowych bitach z nieśmiertelnego klasyku, moim zdaniem mixtape jest całkiem udany. Polecam
http://www.datpiff.com/Elzhi-Elmatic-mixtape.229029.html

Poza tym, Dillla pochodził z Detroit, które leży bardziej na wschodzie Wink

Odpowiedz
Właśnie pierwszy raz przesłuchałem Fantasic Vol 1.
I mogę o nim powiedzieć jedno.
Geniusz, jakich mało.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości