Panel użytkownika       Prywatne wiadomości      Pokaż nowe posty      Pokaż dzisiejsze posty      Wyloguj      SZUKAJ
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Interpretacja regulaminu
W związku z ochroną praw autorskich nie można zamieszczać materiałów audio w postaci mp3 etc. Moje pytanie brzmi, w jaki sposób Administratorzy interpretują materiały udostępnianie z portalu Youtube? Zgodnie bowiem z ustawą o ochronie praw autorskich i pokrewnych ww. materiały również są sprzeczne z obowiązującym prawem.

Drugie pytanie:

Czy zgodnie z przedmiotową interpretacją, udostępnianie częściowych odsłuchów audio nie będzie godzić w regulamin forum?
Odpowiedz
Z Youtube możesz wrzucać, chodzi o niepodawanie linków do pobrania czegoś, co nie jest za darmo.
Odpowiedz
No tak, ale co w przypadku, gdy zrobie swój własny rip i udostępnie "częściowy odsłuch" nagrania?
Odpowiedz
Linków nie wrzucamy, nieważne czy częściowe czy pełne.
Odpowiedz
Ok. Nie rozumiem w takim razie, czemu linki do youtube są dozwolone?
Jeżeli zrobię własny odsłuch i zahostuje go na youtube, to wtedy mogę wrzucić go tutaj. Jak zrobie bezpośredni odsłuch do tego samego materiału, np. w divshare to już nie mogę, tak?
Odpowiedz
Youtube nie służy do pobierania, a serwery z plikami tak. Nie znam się na prawie, ale nie chcę tutaj mieć żadnych linków do pobrania materiałów objętych copyrightem.
Odpowiedz
Nie chcę żebyś mnie źle zrozumiał, ale nie ma żadnej prawnej różnicy pomiędzy hostingiem outsource a Youtube. I to, i to jest bezprawne, jeżeli zostało użyte bez wiedzy twórcy. Poza tym prawa autorskie wygasają po 70 latach od daty wydania nagrania etc. Gdyby wszystko miałoby grać formalnie, tj. zgodne z prawem, musiałbyś jedynie zezwolić na udostępnianie odsłuchów w takiej formie, aby nie można było ich ściągać, czyli np. za pomocą divshare (czyli tak jak ja bym chciał to zrobić).

Służę oczywiście pomocą w kwestiach prawnych dot. funkcjonowania forum. Big Grin
Odpowiedz
Hehe ok, ale Youtube należy do Google i jest z gatunku "równiejszych". Chcesz to wrzuć na to divshare, byle było zewnętrznie i bez możliwości pobierania.
Odpowiedz
Jest tam opcja blokady przed ściąganiem. Bardzo często używałem tego portalu przy wystawianiu płyt na różnych portalach etc. Wszystko gra od strony prawnej. Believe me Smile
Przy okazji możesz mi powiedzieć, jak wrzucać te linki z youtube, tak żeby się pojawiały w okienku na forum?
Odpowiedz
http://forum.g-funk.eu/showthread.php?tid=297
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości