Panel użytkownika       Prywatne wiadomości      Pokaż nowe posty      Pokaż dzisiejsze posty      Wyloguj      SZUKAJ
Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 4.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ice Cube
Ice Cube, właśc. O'Shea Jackson (ur. 15 czerwca 1969 w South Central, Kalifornia, Stany Zjednoczone) – amerykański raper, aktor i reżyser.

Jest znany z tego, że w większości swoich utworów porusza problemy społeczne, polityczne i krytykuje rasizm w Stanach Zjednoczonych. Plasuje się w czołówce na liście najbogatszych osób w branży hip-hopowej. Jego budżet szacuje się na około 145 milionów.

Jego kariera zaczęła się bardzo wcześnie. Około roku 1987 wypuścił demo My Posse pod pseudonimem CIA and the county police. Początkowo był członkiem N.W.A., razem z takimi sławami rapu jak Dr. Dre, MC Ren, DJ Yella i samym założyciel Niggaz With Attitude Eazy-E. Opuścił jednak grupę w 1989. Przyczyną były nieporozumienia między nim, a Eazy-E związane z podziałem pieniędzy, które grupa otrzymała za album Straight Outta Compton. Ice Cube to raper, którego karierze towarzyszy odłam rapu tj. Gangsta Rap. Po odejściu z N.W.A. rozpoczął solowa karierę. Był członkiem gangu Crips. W 1992 ożenił się z Kim Woodruff, z którą ma czwórkę dzieci. Pod koniec 1992 przeszedł na islam.

Albumy studyjne

* AmeriKKKa's Most Wanted 1990
* Kill at Will 1990 – EP
* Death Certificate 1991
* The Predator 1992
* Lethal Injection 1993
* War & Peace – Volume 1 (The War Disc) 1998
* War & Peace – Volume 2 (The Peace Disc) 2000
* Laugh Now, Cry Later 2006
* Raw Footage 2008

źrodło: wikipedia.pl

Mój ulubiony raper. Każda płyta bardzo dobra. Lirycznie coraz bardziej dojrzewa tj. jego teksty są coraz mądrzejsze (Raw Footage). Do tego jest znakomitym aktorem. Zachęcam do przesłuchania "The Predator", "AmeriKKK'as Most Wanted", "Lethal Injection", Raw Footage" - moje ulubione albumy.
"...Thank God The Gangsta's back..."
Odpowiedz
Jeden z niewielu raperów, którzy ciągle trzymają poziom. Raw Footage to dla mnie chyba najlepszy album 2008 roku.
Odpowiedz
Dla mnie żywa legenda West Coast i ogólnie rapu . Jako jedyny trzyma jeszcze poziom, większość raperów wydaje dość słabe płyty albo wzięła się za śpiewanie . Ice Cube to legenda , nie jedno sezonowa ciota jak Lil Wayne.Mam nawet jego trzy krążki w oryginale .W dodatku o wiele lepiej pojechał N.W.A niż oni jego (porównuję teraz "Real Niggaz",diss N.W.A do dissu Ice Cube'a - "No Vaseline").Lirycznie jeden z najlepszych z Westu ,przynajmniej dla mnie.Zgadzam się z tobą @Marcin , najlepszy album 2008 roku.Pozdrawiam
Odpowiedz
na Jackin For Beats pojechal lepiej N.W.A niz oni go na Real Niggaz, a byla lekka wzmianka tylko xD
Odpowiedz
Legenda w końcu
Odpowiedz
legenda rapu i też jest super aktorem kto nie widział go w filmie radze obejrzeć trzy części fridaya
Odpowiedz
No aktorem jest dobrym, ale raperem wyśmienitym. Jeszcze XXX 2 kozackie z nim jest.
"...Thank God The Gangsta's back..."
Odpowiedz
kostka - gangsta, wzór, i ikona west
[Obrazek: photo_lil-scrappy_profile.jpg] "Get Some Crunk In Yo System"
Odpowiedz
Również w mojej czołówce
Odpowiedz
Żyjąca legenda, do tego wciąż trzyma poziom Tongue Raw footage najlepsza płytka 2008 oczywiście z mainstreamu. Z jego dyskografi najbardziej przypadło mi do gustu The predator i Death Certificate.
Odpowiedz