Panel użytkownika       Prywatne wiadomości      Pokaż nowe posty      Pokaż dzisiejsze posty      Wyloguj      SZUKAJ
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grime
#1
Cytat:Grime – gatunek muzyki blisko spokrewniony z dubstepem, powstały ok. 2000 roku w Londynie w Bow. Wywodzi się z takich gatunków jak UK garage, hip-hop, drum & bass i reggae. Jest to muzyka oparta na połamanym rytmie w tempie od 130 do 145 bpm i rapie. W Londynie grime pełni rolę hip-hopu. Główni przedstawiciele nurtu to: Dizzee Rascal, Kano, Wiley, Roll Deep, Fire Camp, The Plastician.

Elementy Grime można dostrzec również na solowych płytach polskich wykonawców takich jak: Bosski Roman, Pezet czy Fokus.

Grime powstał w wschodnim Londynie, a dokładniej w owianej złą sławą dzielnicy Bow, skąd pochodzi wiele czołowych artystów tego gatunku muzyki[7]. Powstanie Grime zawdzięcza swoim początkom na pirackich stacjach radiowych gdzie wielu artystów promowało swoje umiejętności poprzez freestyle lub puszczanie swoich utworów i zdobywało sukces w muzycznym podziemiu przed podejściem do mainstreamu. W przeciwieństwie do UK garage, Grime ma mroczniejsze i bardziej rapowe brzmienie. Pierwsze utwory Grime to Wiley - 'Eskimo' i Musical Mob - 'Pulse X'.

Dizzee Rascal i Wiley, byli pierwszymi artystami którzy przyniesli Grime do uwagi mediów w 2003 roku, wraz z ich albumami Boy in da Corner i Treddin' on Thin Ice. Dizzee Rascal zdobył rozgłos i osiągnął komercyjny sukces, wraz ze swoim albumem Boy in da Corner i jako pierwszy przedstawiciel muzyki Grime zdobył Mercury Music Prize w 2003 roku. Dzięki tej nagrodzie Grime został mocno promowany w Brytyjskich mediach takich jak stacja telewizyjna Channel U TV oraz na stacjach radiowych takich jak Logan Sama's show w radiu Kiss FM i na należącej do BBC młodzieżowej stacji radiowej 1Xtra.

Grime jest rozpoznawany jako bardzo kreatywny i innowacyjny gatunek muzyki, jest też kilka innych rzeczy, które wpływają na szybki wzrost jego popularności. Na przykład dużo raperów produkujących Grime jest bardzo młodych i większość z nich jest poniżej 25 roku życia. Najbardziej znani w przemyśle jak Dizzee Rascal czy Kano zaczęli nagrywać utwory w wieku 15 lat. W rezultacie powstało coś w stylu 'młodzież robiąca muzykę dla młodzieży' co jest widziane jako jeden z największych argumentów dla przyszłościowego sukcesu Grime.

Zdaża się komuś zagłębiać w te klimaty ? Jak macie jakieś ciekawe pozycjie to zapodajcie , wedlug mnie najlepszy rodzaj muzyki do autobusów Smile
[Obrazek: lowrider%2Bcar%2Bpics-2.jpg]
Odpowiedz
#2
Kilka albumów które według mnie warto sprawdzić z tego podgatunku :


Akala - It's Not A Rumor & The War
Akala - Double Think
Devlin - Bud Sweat And Beers
Ghetto - Freedom OF speech
JME - Famous?
Professor Green - Alive Till I'm Dead
Roll Deep Rules And Regulations
Skepta - Microphone Champion
Wiley - Playtime Is Over
Wiley - Treddin' on Thin Ice
Kano - 140 Grime St
Kano - Home Sweet Home
Dozze Rascal - Boy In Da Corner
[Obrazek: lowrider%2Bcar%2Bpics-2.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości