Panel użytkownika       Prywatne wiadomości      Pokaż nowe posty      Pokaż dzisiejsze posty      Wyloguj      SZUKAJ
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Francuski g-funk
Dla mnie obie produkcje są jak na razie najlepsze w tym roku jeśli mówimy o G-Funk'u. Na prawdę na scenie francuskiej pojawia się wiele świetnych projektów.
Odpowiedz
Trochę przeginasz, że to najlepsze produkcje w tym roku jeżeli chodzi o g-funk. Może po prostu sprawdzałeś mało francuskich projektów, bo IMO wyszło sporo tracków z o wiele lepszymi produkcjami niż te dwa tracki.
Odpowiedz
Podaj, chętnie poznam te tracki o ile już ich wcześniej nie słyszałem.
Odpowiedz
Chociażby niektóre tracki z albumów Cocktails 4 (np. Requiem pour un Rider), z EP Seno np. track "Reurti, Style de Bandit" czy tracki "La ou la vie me mene", "Life in L.A." albo "I Remember" z albumu The Touch Funk. Francuzi produkują też tracki dla Sursilvaz, chiljskiego zespołu, i gdybyśmy mieli to brać też pod uwagę to album Wadz & Sursilvaz - Back To R&G zawiera mnóstwo masakrycznych produkcji, np. "Down 4 Whateva" albo "Why Love" na tym samym samplu co Ice Cube - Until We Rich czy z ich singli, np. I'm Sorry Baby:

Chociaż jak już parę razy to zauważyliśmy ty patrzysz na nieco inne rzeczy przy produkcjach, więc te podane przeze mnie możesz uważać za gorsze od tych co podałeś ty.
Odpowiedz
Na albumach, które wymieniłeś fakt są świetne produkcje, szczególnie Cocktails 4 i The Touch Funk - jest tam kilka bomb, ale nic nie zrobiło na mnie takiego wrażenia jak ten track:

Takiego bitu jeszcze nie słyszałem.

Poza tym za brzmienie płyty odpowiada Richard "Segal" Huredia
http://www.discogs.com/artist/Richard+%22Segal%22+Huredia?anv=Richard+Segal#t=Credits_Technical&q=&p=1

I to słychać. Smile

Odpowiedz
Nie zaprzeczam że produkcja jest bardzo dobra, ale po prostu w moim odczuciu są inne równie dobrze albo lepsze. Ale to jest właśnie to że ty jako producent patrzysz na te podkłady inaczej. Słyszysz instrumenty, dodatkowe rytmy itp. co przeciętnemu słuchaczowi umyka.
Odpowiedz
Tak czy siak, G-Funk is still active. Smile
Odpowiedz
...i to w dużej mierze dzięki Francji. Bo nie tylko chodzi o raperów i producentów, ale także kolekcjonerów i zwykłych ludzi, którzy tego słuchają na co dzień.
Odpowiedz
Fajna sprawa, że legendy znane na całym świecie nawijają na albumach europejskich artystów. Wink I nie ma czemu tu się dziwić, wystarczy ogarnąć przynajmniej część kawałków z tego tematu i widać, jak wysoki poziom prezentują francuscy artyści. Szkoda, że w Polsce nie ma na to takiej zajawki. :/
[Obrazek: nunst070.gif]

Odpowiedz
Throwback z 1999
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości