Panel użytkownika       Prywatne wiadomości      Pokaż nowe posty      Pokaż dzisiejsze posty      Wyloguj      SZUKAJ
Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 4.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dr. Dre
Dr. Dre, właśc. André Romell Young (ur. 18 lutego 1965 w Compton, Los Angeles w Kalifornii, USA[1]) – amerykański producent muzyki rap. Jest przyrodnim bratem Warrena G.

Swoją karierę zaczął występując jako DJ w klubach Los Angeles, później stał się członkiem grupy World Class Wreckin' Cru (dwie płyty: World Class i Rapped in Romance). W 1986 spotkał się z Eazym-E i razem stworzyli grupę N.W.A. (należeli do niej min. Ice Cube, MC Ren, DJ Yella, The D.O.C. oraz Arabian Prince). W tym okresie Dre, odpowiedzialny za produkcję nagrań dla N.W.A, zostaje nazwany przez dziennikarzy "architektem gangsta rapu". Po odejściu z N.W.A w 1991 Dre nagrywa singiel "Deep Cover" dla wytwórni Epic a następnie zakłada wraz z Suge Knightem wytwórnię Death Row, która wydaje w 1992 roku jego solowy debiut "The Chronic". Album promowały single: "Nuthin' but a 'G' Thang", "Let Me Ride" i "Dre Day", na którym to zdissował swojego dawnego przyjaciela Eazy'ego. Po sukcesie "The Chronic" pomógł Snoopowi Doggy Dogg nagrać debiut "Doggystyle", który okazał się jeszcze większym hitem niż "The Chronic". W 1995 do wytwórni dołączył 2Pac, który stał się kością niezgody między Suge'em a Dre. W 1996 Dre opuścił Death Row i założył własną wytwórnię Aftermath, gdzie wydał kompilację "Dr. Dre Presents... The Aftermath", singel "Been There, Done That" oraz swój drugi solowy album "2001" promowany singlami "Still D.R.E.", "Forgot About Dre", "The Next Episode".

Dr. Dre wypromował wielu znanych raperów, między innymi The Game'a, Eminema, Snoop Dogga, 50 Centa. Dre jest uważany za jednego z ojców gangsta rapu. Jego pseudonim "Dr. Dre" pochodzi od jego ulubionego koszykarza – Juliusa "Dr. J" Ervinga, oraz od imienia André.

23 sierpnia 2008 roku 20-letni syn rapera, André Young Jr., został znaleziony martwy w mieszkaniu matki, z którą mieszkał. Przyczyną zgonu według koronera było przedawkowanie heroiny i morfiny.

Źródło:
Kod:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dr._Dre

Myślę, że przedstawiać go chyba nie muszę. Świetny producent i niezły raper, szkoda tylko, że nie pisze sobie sam tekstów. Uwielbiam jego obydwie solówki, głównie dzięki świetnym bitom. Czekam już bardzo długo na "Detox", powoli jednak tracę nadzieję, że kiedykolwiek ta płyta wyjdzie...
[Obrazek: bdnpc6.png]
Odpowiedz
Dla mnie oszust , jednak rap ma całkiem całkiem . Jednak "Chronic" dla mnie 100 razy lepszy od "2001" , która dość średnio mi się podoba . Głos ma dla mnie bardzo fajny ,flow dość dobre . Pozdrawiam
Odpowiedz
COP_KILLA przestań hejtować Dre, skończ już z tym bo to nudne Smile Wydał 2 klasyki, odkrył kilka gwiazd, szacun mu za to, ja go lubię słuchać.
Odpowiedz
Mówię co myślę , więc nie wiem w czym problem . Za to , ze odkrył wiele gwiazd , szacun mu za to . Z niecierpliwością czekam na "Detox" . Jak myślicie ? Wielki powrót Dre w świetnym stylu ???
Odpowiedz
W każdym temacie gdzie jest mowa o Dre mówisz, że jest oszustem... nudzi już to powoli
Odpowiedz
Właśnie co do Detoxa to przestałem myśleć cokolwiek Big Grin Nie mam pojęcia co to będzie
Odpowiedz
A ja powoli tracę nadzieję na to , że ten album kiedykolwiek wyjdzie
Odpowiedz
No właśnie, już tyle razy przekładana była data premiery, album na pewno miał wyjść już w grudniu minionego roku... Dla Aftermath ważniejsze są na razie jednak nowe produkcje Ema i 50 Centa, Dre widocznie woli robić bity niż hasac na majku. A szkoda, bo na tą płytę czekam już naprawdę długo i mam nadzieję, że będzie to coś wielkiego, niesamowicie dopracowanego. Obym się tylko nie rozczarował.
Odpowiedz
Wyjdzie i nie srajcie w gacie.
Odpowiedz
(16-03-2009, 19:47:05)MiMi napisał(a):  Wyjdzie i nie srajcie w gacie.
Gdyby to było drugie czy trzecie przesunięcie to rozumiem, ale ta płyta miała wyjść już w 2005 roku, więc Dre lekko przesadza. Big Grin
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości