Panel użytkownika       Prywatne wiadomości      Pokaż nowe posty      Pokaż dzisiejsze posty      Wyloguj      SZUKAJ
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Down Low
#1
Zespół Down Low powstał w 1995 roku w studiu K-Town w niemiecki Kaiserslautern. Ponad połowę mieszkańców tego miasta stanowią Amerykanie, dzięki czemu doskonale rozwijał się tam rap i hip-hop.

Grupę stworzyli: raper Joe Thompson, który brał udział w operacji Pustynna Burza w Zatoce Perskiej oraz wokalista Mike Dalien, który również pochodził z rodziny wojskowych. Już ich pierwszy singiel „Vision of Life” podbił europejskie listy przebojów.
Po tym sukcesie duet postanowił udowodnić, że nie jest zespołem jednego przeboju. Zainspirowani historią O.J. Simpsona napisali utwór „Murder”, który także znalazł akceptację słuchaczy. W listopadzie 1996 roku premierę miał doskonale przyjęty album „Visions”. W roku 1997 ukazały się dwa single („Monnlight” i „Johnny B”) zapowiadające drugą płytę Down Low - „It Ain’t Over”. Przebojowy „Johnny B” stał się złotym i otworzył dla zespołu rynki skandynawskie.

Również singiel „Once Upon a Time” (1998), pilotujący trzeci album, stał się europejskim hitem. Płyta „Third Dimension” ukazała się pod koniec 1998 roku, a za kilka miesięcy światło dzienne ujrzał utwór „H.I.V.”, do którego powstał doskonały videoclip.

W 1999 roku Down Low zaprezentowali album „Best Of” oraz singiel bożonarodzeniowy, po czym postanowili zrobić sobie przerwę we wspólnym graniu. W 2001 roku ukazały się premierowe: singiel i album zespołu, które utrzymane były bardziej w klimacie R&B niż wcześniejsze dokonania duetu. Kolejny singiel „La Serenissima” ukazał się dopiero pod koniec 2002 roku.

W roku 2003 Mike Dalien odszedł z Down Low aby poświęcić się karierze solowej, a Joe Thompson zaprosił do współpracy rapera La Mazz, znanego z formacji Rappers Against Racism. Razem nagrali jeden singiel i pracowali nad piątym albumem zespołu, ale niestety pojawiły się problemy z wytwórnią. Kolejny singiel „Everybody (MMMM)” ukazał się jesienią 2005 roku.

Dyskografia:
- 1996 "Visions"
- 1997 "It Ain't Over"
- 1998 "Third Dimension"
- 1998 "Moonlight"
- 1999 "Best Of"
- 2001 "The 4th Level"
- 2005 "Greatest Hits"
- 2006 "Return Of The Trendsetter"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości