Panel użytkownika       Prywatne wiadomości      Pokaż nowe posty      Pokaż dzisiejsze posty      Wyloguj      SZUKAJ
Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DMX
[Obrazek: dmx.jpg]

DMX, właściwie Earl Simmons (ur. 18 grudnia 1970 roku w Baltimore – amerykański raper, muzyk, aktor, kompozytor i producent filmowy. Jest właścicielem wytwórni Bloodline Records, która produkuje również ubrania. DMX ma bliznę na ręku, po napaści fana, który chciał ukraść mu zegarek. Raper na plecach ma wytauowane „One love Boomer”, napis poświęcony swojemu psu.

Born Loser (1990-1993)

DMX zaraz po urodzeniu przeniósł się wraz z rodziną do dzielnicy Yonkers w Nowym Jorku, gdzie jak większość raperów miał trudne dzieciństwo. Większość czasu spędzał z kolegami. Gdy postanowił zostać raperem zaczerpnął swoją ksywę „DMX” od maszyny do beatbox’u, ale po kilku dniach zmienił na Dark Man X. Pierwszy jego sukces w karierze rapera zastał go w 1991 roku gdy miał 21 lat, został wówczas opisany w Source Magazine. Przez jakiś czas wydawał undergroundowe single, takie jak „Spellbound”, czy „Up To No Good”. Wystąpił również na żywo z KCR 1991 i Percee P. Gdy już prawie każdy wiedział w Nowym Jorku, kto to jest DMX szybko podpisał roczny kontrakt z wytwórnią Columbia Records. Wydał swój pierwszy legalny singiel Born Loser.

It’s Dark And Hell Is Hot (1993-1998)

Earl postanowił rozwiązać umowę z wytwórnią Columbia Records i Labelem Ruffhouse. Po 3 latach wystąpił z Ja Rule’em i Jay’em-Z w piosence „Time To Build” Mica Geronimo. Po roku latach Simmons wydał kolejny singiel pt. „Make A Move”, już dla wytwórni Ruff Ryders. Wkrótce został nagrany remiks tej piosenki pod tytułem „Against The Grain”. DMX zostaje skazany za posiadanie narkotyków, ale nie długo po tym występuje na undergroundowym mixtapie Dj Clue’a. DMX dostał propozycje z wytwórni Def Jam na gościnny występ w piosence „4, 3, 2, 1” LL Cool J’a (na podkładzie tej piosenki został później nagrany freestyle’owy kawałek DMX’a). Wystąpił również na „24 Hours To Live” Ma$e’a i „Money, Power, Respect” The LOX. Dzięki temu Dark Man X wydał swój pierwszy album zatytułowany „It’s Dark and Hell Is Hot”, który po premierze podbijał listy przebojów. DMX współpracował wtedy z producentem Swizz Beatz’em, który dzięki DMX był bardziej rozpoznawany na ulicach. Gdy jego 1 album sprzedał się w nakładzie aż 4 milionów egzemplarzy, został gwiazdą i zarobił mnóstwo pieniędzy, zaczęto go nawet porównywać do 2Pac, ponieważ mieli bardzo podobny kontrowersyjny i ostry styl. Po kilku miesiącach DMX został oskarżony po raz kolejny tym razem za gwałt na striptizerce, jednak zarzuty nie były prawdziwe. Testy DNA wykazały, że Earl Simmons jest nie winny.

Flesh Of My Flesh, Blood Of My Blood (1998-1999)

Po sukcesie pierwszego albumu, szybko zaczął prace nad swoim drugim albumie. W tym czasie wystąpił w „Money, Power, Respect” (Jay-Z), „Get Your Shit Right” (Jermaine Dupri), „Whatcha Gonna Do?” (Jayo Felony), „Shut ‘em Down” (Onyx), Scenario 2000, Dog Match i My Bitches (Eve). W grudniu DMX wydał swój kolejny album - „Flesh of My Flesh, Blood of My Blood”, który tak samo jak pierwszy zdobywa olbrzymią sławę i otrzymuje 3 platyny. W 1999 roku DMX rusza we wspólną trasę koncertową z Jay-Z, Method Manem i Redmanem nazwaną Hard Knock Life Tour i tam także DMX ma konflikt z prawem zostaje zatrzymany pod zarzutem wszczęcia bójki ale szybko został oczyszczony. Po raz kolejny DMX został oskarżony w maju, kiedy to został oskarżony o napaść na mieszkańca Yonkers, który nękał jego żonę, latem 1999 roku przeciwko DMX-owi zostały wysunięte poważniejsze zarzuty gdy jego wujek a zarazem menadżer został przypadkowo postrzelony w stopę w hotelu w New Jersey. Policja zaczęła przeszukiwać dom DMX-a. DMX i jego żona zostali oskarżeni o posiadanie broni, narkotyków i zarzut znęcania się nad zwierzętami. Skończyło się na karze pieniężnej i pracach publicznych. Grupa Ruff Ryders, którą założył DMX, wydaje składankę „Ryde Or Die vol. 1”. Płyta z udziałem DMX-a, Eve, The LOX oraz wieloma gośćmi debiutuje na pierwszym miejscu potwierdzając tylko, że czego się dotknie DMX zamienia się w złoto.

…And Then There Was X (1999)

Zaraz po tych wszystkich zdarzeniach DMX wydaje swój trzeci album pt. „…And Then There Was X”, który tak jak i pozostałe odnosi sukces. Album reprezuntują takie kawałki jak: „Party Up” (słynny diss na Eminema), „D-X-L” i „What These Bitches Want”. Na płycie wystąpili tacy wykonawcy jak: The LOX, Drag-On, Sisqo, Regina Bell i Swizz Beatz. W tym czasie DMX wystąpił na „Dog & Fox” Foxy Brown, „It’s Murda” Ja Rule’a, „It’s On” i „Ruff Ryders Anthem (Remix)” DJ-a Clue. DMX ten album sprzedał w nakładzie około 6 mln egzemplarzy. Singiel „Party Up” stał się jednym z największych przebojów DMX’a. Był wykorzystywany w różnych filmach, np. „How High”, czy „Gone In 60 Seconds”.

The Great Depression (2000-2001)

Po sukcesie „Ryde Or Die vol. 1”, DMX wystąpił na kolejnej składance Ruff Ryders, zatytułowanej „Ryde Or Die vol. 2 w piosence „The Great”. Earla można usłyszeć również na trzech piosenkach z „Opposite Of H2O” Drag-Ona - „Get It Right”, „Niggaz Die 4 Me” oraz „Groundhog Day”, gdzie zostały użyte wycinki z „Look Thru My Eyes”. Gdy kolejny członek grupy Ruff Ryders, Jadakiss, wydał swój pierwszy solowy album, również Simmons na nim wystąpił, a mianowicie w piosence „Un-Hunh!”. Został również zaproszony do nagrania remiksu „Rollin’” (Limp Bizkit), „Fuhgidabowdit” (LL Cool J), „Do You” (Funkmaster Flex), „Come Back In One Piece” (Aaliyah), „Who’s Next” (DJ Clue), „Dog 4 Life” (Iceberg), „Walk With Me” (Big Stan), „Scream Double R” (Eve). Przebój Ja Rule’a, „It’s Murda”, na którym wystąpił również DMX, został zmiksowany na bootlegu Eminema, „Off The Wall”. Gdy DMX chwilowo nie miał konfliktów z prawem, zaczął pracować w studiu nad swoim kolejnym albumem „The Great Depression”, która jak inne płyty DMX otrzymuje platynę i podbija listy przebojów takimi utworami jak „We Right Here”, czy „Bloodline Anthem” oraz innymi wspaniałymi kawałkami.

Grand Champ (2001-2003)

Krótko po wydaniu „The Great Depression”, Ruff Ryders wydali kolejną składankę „Ryde Or Die vol. 3”. Naturalnie, pojawił się na niej DMX z piosenką „Friend Of Mine”. W 2002 został zaproszony do nagrania singla Jerzee Monet „Most High” i „Deeper” DJ-a Envy. W 2003 wystąpił w filmie „Cradle 2 The Grave”, nagrał do niego też kilka ścieżek dźwiękowych - „X Gon’ Give It To Ya”, „Go To Sleep”, „Right/Wrong” i „Gettin’ Down”. Wkrótce wydaje kolejny album „Grand Champ”. Płyta ta zdobyła popularność kawałkami: „Untouchable”, „X Gon’ Give It To Ya”, czy też „Shot Down” nagrany z 50 Centem i Stylesem P. Inne single promujące tę płytę to: „Where The Hood At oraz „Get It On The Floor”. W piosenkach na „Grand Champ” brali udział m.in: Swizz Beatz, The LOX, Eve, Infa.Red, Cross, Sylenna Johnson i Drag-On. Album, tak jak pozostałe, zdobył złotą platynę.

Here We Go Again (2004-2005)

Jeszcze w 2003 roku DJ Clue wydał serię mixtape’ów „Where Ya Hood At?”. Na drugim pojawił się remiks „Where The Hood At”, na którym poza DMX’em, wystąpił Drag-On, Eve i The LOX. W 2004 roku, kolejni członkowie grupy Ruff Ryders wydali swoje płyty. Naturalnie, wystąpił na nich DMX - w „Let’s Get Crazy” Drag-Ona i przebojowym singlu Yung Wuna „Tear It Up”. Wkrótce został również zaproszony do nagrania „Put Your Money” Ludacrisa. W związku z powrotem DMX’a na scenę hip-hopową, Ruff Ryders cztery kolejne składanki - „The Redemption”, na których pojawiło się kilka jego piosenek. Zostały również wydane albumy 2Paca i Dr. Dre, na których miały być piosenki z DMX’em i Xzibitem, okazały się one jednak fałszywe. W 2005 roku miał zostać wydany album „Here We Go Again”, jednak DMX pokłócił się z nowym szefem wytwórni Def Jam, dlatego kontrakt z wytwórnią został zerwnany, a album nigdy się nie ukazał. Płytę zapowiadały single: „Give ‘em What They Want” wyprodukowany przez Scotta Storcha oraz „Pump Ya Fist” wyprodukowany przez Swizz Beatza. Na płycie mieli wystąpić m.in: Jadakiss, Styles P, Kashmir, Big Stan i Lil’ Scrappy. Album pojawił się wyłącznie jako bootleg, zawierający kilka skradzionych ze studia piosenek.

Year Of The Dog…Again (2006)

2006 roku wydał kolejny album zatytułowany „Year Of The Dog…Again” zapowiadany przez single „Lord, Give Me a Sign” i „We In Here”. Album zawiera kilka piosenek z „Here We Go Again”, do innych wprowadzono małe zmiany, a niektórych w ogóle nie przeniesiono. Jedną z nowych piosenek jest „Baby Motha” oparta na na kawałku jeszcze sprzed „It’s Dark and Hell Is Hot”. Ponadto na płycie wystąpili: Swizz Beatz, Busta Rhymes, Styles P, Jadakiss, Big Stan, Jinx, Kashmir, Janyce oraz Bzr Royale. Ciekawostką jest piosenka „Dog Love” wyprodukowana przez Dr. Ceussa, który wcześniej wyprodukował singiel „Born Loser”. Płyta, tak jak poprzednie, otrzymała platynę, jednak, żeby dostać się na pierwsze miejsce na liście Billboardu zabrakło jedynie kilka tysięcy sprzedanych egzemplarzy. W tym czasie DMX wystąpił w remiksie piosenki Busta Rhymesa „Touch It”.

The Ressurection Of Hip-Hop (2007)

DMX wzbudził zainteresowanie Glocka, undergroundowego producenta i rapera. Kilka jego piosenek pojawi się na nadchodzącym mixtapie „Glock Presents - Ruff Radio vol. 1”. Earl Simmons zaczął prace nad swoim siódmym albumem. Prawdopodobnie wystąpi na nim 50 Cent, Bone Thugs-N-Harmony, Eve, Mary J. Blige, The Game oraz Nas. Pojawią się również produkcje Swizz Beatz’a, Scotta Storcha, Jonathana Rotema i The Alchemist.

Dla mnie nadal jest kozak choć Dragi już mu pojebały strasznie głowę ale to cały DMX ,Cały czas sie jaram jego debiutem ma kilka zajebistych traczków i płytek na koncie ogólnie spoko raper a jakie wasze zdanie o nim ?

Najlepszy track dla mnie jego Where Da Hood At!!!!!!!!!! Kozak w huj rozpierdala skale hehe Smile
[Obrazek: homeoldpic.jpg]
Odpowiedz
Bardzo dobry raper, większość płyt na wysokim poziomie. Mój ulubiony album to It’s Dark And Hell Is Hot Tongue
Odpowiedz
Chciałbym mieć taki głos jak on Big Grin
Odpowiedz
Śmiesznie by było gadać z kimś z takim głosem xD
Odpowiedz
Raper dobry, lubię jego flow chociaż większość go nie znosi. A głos ma niesamowity. Z charakteru wydaje się chujowy, ale muzykę jego lubie.
Odpowiedz
Bardzo dobry raper lubię se czasem go posłuchać
Dla mnie najlepszy jego track to It's All Good
Odpowiedz
Według mnie należy do ścisłej czołówki dzisiejszych raperów.
Stylem przypomina trochę 2pac'a, ale co tam. Głos i flow ma zajebiaszcze, bity też bardzo dobre.
Moja ulubiona piosenka w jego wykonaniu to "Goodbye" i "Where Da Hood At".
Ciekawe czy mu coś w więzieniu zrobili ? Big Grin

9,9/10
"I got what you want
I got what you need
I got nothing but gangsta funk
and big fat bag of weed"

YouTube Last FM
Odpowiedz
Ja mam mieszane odczucia co do DMXa ale raczej na plus. Mam trochę ulubionych jego kawałków, np. Untouchable, One more road to cross ale jednak co najmniej połowa kawałków na każdym krążku dla mnie nie brzmi, często przesadza z wokalem wydzierając się lub bit po prostu nie buja. Np. słynne Party Up (diss na eminema). Przez pierwsze 3 przesłuchania mi się trochę podobał ale jednak to jest okropny kawałek. Poza tym ciężko określić jego styl, na pewno jest bardzo agresywny i kontrowersyjny.

edit: poza tym wg. mnie bardzo brakuje mu dykcji, i Tobi nie zgodzę się, że stylem przypomina 2paca, nie wiem jakie podobieństwa dostrzegasz ; )
[Obrazek: cadillacfleetwoodbfront.jpg]
Odpowiedz
wporzadku kawałki

http://www.youtube.com/watch?v=F_R_Gkf7Li4&feature=fvst

http://www.youtube.com/watch?v=kFMdvhavMgc&feature=channel
Odpowiedz
Jeden z lepszych reprezentantów East, debiut kozacki na pewno jeden z najlepszych jakie wyszły pod koniec 90 lat. Ma swój niczym nie podrabiany styl jak dla mnie tylko te jazdy ze zwierzętami. Potrafi robić świetne bangery np Part up in here czy Where da hood. . Do tego składanki Ruff Ryders!!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości