Panel użytkownika       Prywatne wiadomości      Pokaż nowe posty      Pokaż dzisiejsze posty      Wyloguj      SZUKAJ
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Common
Common (dawniej Common Sense, właściwe Lonnie Rashid Lynn, Jr., urodzony 13 marca 1972 w Chicago, Illinois) jest amerykańskim raperem znanym z tekstów skupiających się na miłości i duchowości. Jest także uważany za jednego z "tych prawdziwych raperów", których utwory mają jakieś ważne przesłanie.[potrzebne źródło] Największy elegant wśród raperów – widziany zawsze w berecie i krawacie.[potrzebne źródło] Lonnie Jr. miał sześć lat, kiedy jego rodzice się rozwiedli. Swoją przygodę z hiphopem Common rozpoczął z trio C.D.R., które otwierało koncerty m.in. N.W.A. i Big Daddy Kane'a. Niestety, raper musiał zrezygnować z muzykowania z kolegami, kiedy rozpoczął studia na Florida A&M University. Nauka nie potrwała jednak długo i już w 1992 roku zadebiutował singlem "Take It EZ", który zapowiadał jego debiutancką płytę, Can I Borrow a Dollar?, opatrzoną pseudonimem Common Sense. Album Can I Borrow a Dollar? spotkał się z uznaniem i osiągnął pewien sukces komercyjny.

1992: Can I Borrow a Dollar?
1994: Resurrection
1997: One Day It'll All Make Sense
2000: Like Water for Chocolate
2002: Electric Circus
2005: Be
2007: Finding Forever
2007: Thisisme Then: The Best of Common
2008: Universal Mind Control

Nie wiem czemu do tej pory go ignorowałem, przesłuchałem Resurrection i jaram się strasznie, muszę nadrobić braki. Polecam.
Odpowiedz
Nie lubię jego muzyki. Przesłuchałem całą dyskografię i może ze dwa czy trzy tracki słuchałem drugi raz. Szybko wywaliłem wszystko.

Ta notka z Wikipedii jest żałosna hahaha.

Cytat:"Jest także uważany za jednego z "tych prawdziwych raperów", których utwory mają jakieś ważne przesłanie
- co to ma znaczyć? Haha ale bzdura.

Cytat:Największy elegant wśród raperów – widziany zawsze w berecie i krawacie
- a obok zdjęcie w t-shircie hahaha.
Odpowiedz
Ja tam jakoś go nie za bardzo lubie, jedyne co odtwarzam co jakiś czas to "I Have A Dream" z Will.I.Am'em.

5/10
"I got what you want
I got what you need
I got nothing but gangsta funk
and big fat bag of weed"

YouTube Last FM
Odpowiedz
A ja go lubię mój ulubiony kawałek to : Common - The 6th Sense
Odpowiedz
Common to jeden z NAJGORSZYCH raperów jakich kiedy kolwiek słyszałem i na dodatek próbował zdisować westside connection w tym kawałku http://www.youtube.com/watch?v=RpgMemILfSc
Odpowiedz
Common reprezentował zupełnie inny styl od Westside Connection. To jest prędzej chill niż gangsta rap, no i to nie on zaczął się spinać Wink

Dawno temu się go słuchało, teraz rzadziej.
[Obrazek: czapilogo.jpg]
Odpowiedz
Nie jaram sie praktycznie wcale nie podchodzi mi to Smile hehehe kilka spoko tracków ale bez podjary ......
[Obrazek: img239ps.jpg]

Odpowiedz
Ja przesłuchałem od Commona tylko album "Be" i jak dla mnie bardzo fajny Wink. Nazwanie go najgorszym raperem jest według mnie sporą przesadą. A z tym beefem z Westside Connection to oni zaczęli się do niego spinać Wink

Tutaj jakby kogoś interesowało:
Common w Białym Domu
Odpowiedz
nowy track od Commona

[Obrazek: DN8spPrQLoH0WavA3f46EjTI7aCKoLCWUB4kuCuo...FI5aJ0k3oh]
Odpowiedz
Nie taki nowy, sam track bez teledysku hula po sieci już ponad miesiąc Wink
Kawałek mi się podoba, teledysk wyobrażałem sobie troszkę lepszy.
[Obrazek: nunst070.gif]

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości