Panel użytkownika       Prywatne wiadomości      Pokaż nowe posty      Pokaż dzisiejsze posty      Wyloguj      SZUKAJ
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co myślicie o polskim rapie, a co o amerykańskim?
(08-01-2015, 22:09:42)Emkej napisał(a):  A co macie do samego tematu?
Każdy może przedstawić swoją opinię, dlaczego nie?

forum to odpowiednie miejsce aby przedstawiać swoje poglądy Wink nie jesteśmy w kościele aby cicho siedzieć Big Grin
[Obrazek: tupac_signature_by_BFX_Designs.jpg]
“Expect me nigga like you'd expect Jesus to come back expect me nigga im coming.” - Tupac Shakur
Odpowiedz
A co kurva ktoś ma coś do mojego tematu?jestem tu drugi dzień i się ciesze.wydaje mi się że nie jestem o wiele gorszy w tematach od was(nie chodzi o ilość,ale o jakość)
#UncleWhiteNigga..
#Original Gangster..
#West Coast..
#Ice Cube King..
Odpowiedz
Nie włączyłem jeszcze tematu, a już wiedziałem że będzie kontrowersyjny hehe. UncleWhiteNigga - fajnie, że się udzielasz i zakładasz nowe tematy, ale są takie, które zawsze wywołują zbyt burzliwe dyskusje. Jednym z nich jest temat polskiego rapu. Nie będę zamykał tego tematu, ale proszę o utrzymanie dyskusji bez personalnych ataków.
Odpowiedz
dobra, ale to nie moja wina że są nie wiem jak to nazwac...sprzeczki?
#UncleWhiteNigga..
#Original Gangster..
#West Coast..
#Ice Cube King..
Odpowiedz
(08-01-2015, 22:09:42)Emkej napisał(a):  Nie powiesz mi, że dzisiejszy rap jest tak samo dobry, jak ten z ubiegłych dekad, porównaj choćby teksty, produkcje, czasy się zmieniają, ale wciąż masz tych lepszych i gorszych. Posłuchaj najpierw A$AP Rocky'ego, potem Lil' Wayne'a. Jest spora różnica, tyle że nie stylu, a jakości.

Nie powiem Ci tego, bo ja nie patrzę na żadne cyferki. Czemu dziś coś ma nie być dobre tylko dlatego, że nie jest opakowane w szufladkę "złota era".
I co wyniosłeś z tych tekstów ? Czego Cię nauczył Big Daddy Kane i Raekwon ?
Na dobrą produkcję nie ma monopolu - albo się jarasz albo nie, kwestia gustu. Mnie jara podkład "Make'em Say UGH" tak samo jak podkład pod "Shook Ones".
Wrzucam pierwszy track Asapa na youtubie - widzisz - nawet brooklyński Asap nawija pod południe.

(08-01-2015, 22:09:42)Emkej napisał(a):  Porównaj Big Daddy Kane'a z 2 Chainz, Drake'iem, Tygą, Nicki Minaj. BDK klasyka, ale był swego czasu tak samo na topie, jak oni teraz. I nawet teraz, po tylu latach, zjadłby ich na scenie, bo jest prawdziwym MC, nie żadną popierdółką, tak samo Raekwon, B Real, Cool J i wielu innych.

Tylko dwa pierwsze albumy Kane'a pchnęły złoto. Dalej było tylko gorzej, Prince Of Darkness to raczej byś hejtował.
Na topie był Zachód, a konkretniej najprawdziwsze rapowo N.W.A, w tym z dwoma eks-członkami Wreckin Cru.
Daj mi ten przepis na prawdziwość - dziś Big Daddy Kane to raczej wyszedłby na kretyna coś jak Krzysiek dissujący Nelly'ego.
Jak mam Lugz'y, puchową kurtkę, złoty łańcuch i baggy to jestem prawdziwy ?
Odpowiedz
Prawda jest tylko jedna. Południe się nigdy nie zestarzeje, nie to co wschodnie brzmienie Smile
[Obrazek: Pa6V4Ay.jpg]
[Obrazek: 400px-Falling_01.jpg]
Odpowiedz
Ziomek, ale gdzie ja piszę, że teraz nic nie wychodzi dobrego?

A teksty to tylko przesłanie, edukowanie? Kombinacje rymów, ilość wersów na daną zwrotę, bogactwo słów to już nic?

Baggy zawsze wyróżniały hiphopowców od reszty, tego nie zaprzeczysz. Możesz nosić złoty łańcuch, nie mam nic przeciwko, ale to nie dodaje ci prawdziwości, tym bardziej model butów. Równie dobrze założysz szersze(nie mówię 7XL, po prostu luźniejsze) khaki, czarne trampki, flanelę, i czapę z zielonym daszkiem od spodu i też wyglądasz jak hiphopowiec. Styl ubierania jest sprawą dowolną, sam jednak wolę, by ziomki nosiły baggy, a nie rurki.

Prawdziwość dotyczy głównie tego, o czym nawijasz, jaki wyrabiasz swój wizerunek. Bo jeżeli chcesz nawijać np o gangsterce, musisz w tym faktycznie siedzieć. Chcesz nawijać jaki jesteś dobry w rapgrze? Będziesz musiał w razie czego to udowodnić.
[Obrazek: tumblr_n6woui2r0P1rvfjldo2_400_zpsnna6uwpl.gif]

Odpowiedz
A ilu masz takich raperów co to nawija o gangsterce, a ilu z nich naprawdę w tym siedzi.
Nie chcesz chyba, żebym zepsuł Ci wizerunek twoich ulubionych raperów.
Odpowiedz
W sumie to nawet nie wiesz, kogo najbardziej propsuję. Nie, nie słucham tylko west coastu, tylko eastu, czy tylko jakiegoś konkretnego podgatunku. Zresztą tutaj bardziej mi chodzi o takich, co nawijają jak strzelają do skurwieli, a w rzeczywistości nigdy nie mieli broni w łapie. Zresztą nie zaprzeczysz, część raperów zaczynała siedząc w gangu.
[Obrazek: tumblr_n6woui2r0P1rvfjldo2_400_zpsnna6uwpl.gif]

Odpowiedz
No to takich raperów masz multum.
Chciałem tylko ten przepis na prawdziwego MC.
Prawdziwość to jest tak krucha sprawa, że łatwo można sobie strzelić w stopę, więc uwaga.
Odpowiedz