Panel użytkownika       Prywatne wiadomości      Pokaż nowe posty      Pokaż dzisiejsze posty      Wyloguj      SZUKAJ
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chicano g-funk
Brakowało mi tematu, gdzie można by wrzucać tracki z gatunku chicano g-funk, czyli g-funku w wykonaniu amerykańskich artystów meksykańskiego pochodzenia. Choć faktem jest, że jest sporo słabych raperów chicano, to nie znaczy to że wszystko co robią chicano raperzy jest słabe. Dla osób które chciałyby poznać trochę dobrego chicano g-funku polecam sobie obczaić tracki ekip i raperów takich jak:
  • Central Coast Clique
  • MNMsta (mam na myśli jego solowe albumy poza Foesum)
  • Kid Frost
  • Lighter Shade Of Brown
  • Lil Rob (niektóre jego tracki to g-funk)
  • Mr. Capone-E (fakt, że nie jest świetnym raperem, ale ma spoko bity)
  • Lawless

Warto też sobie obczaić kompilację "Chicano Classics".

W tym temacie wrzucajcie albo nazwy grupy, artystów albo jakieś konkretne pojedyncze tracki chicano g-funk. Zacznę z paroma nowszymi pomijając artystów co wymieniłem wyżej żeby nie wrzucać tego za dużo:

Odpowiedz
Ja z chicano g-funk znam Brownside , grupa odkryta przez Eazy'ego tu macie więcej info http://en.wikipedia.org/wiki/Brownside
(w mojej opinii są nawet nieźli , może komuś się spodoba)

[Obrazek: Ice_Cube_Coors_Light.jpg]
Odpowiedz
Nigdy mi się to Brownside nie wkręcało, sprawdziłem jeden album i od razu wywaliłem.
Odpowiedz
A który album sprawdziłeś ?
Odpowiedz
Pierwszy.
Odpowiedz
W takim razie nie mam więcej pytań , po prostu ich styl Ci nie przypasował . A co powiesz o A.L.T. ?

Odpowiedz
Nie sprawdzałem dyskografii, ale znam parę jego gościnnych występów. Niczym specjalnym nie powala, chociaż też nie jest słaby.
Odpowiedz
O trochę tego jest. Niektórzy zarzucają wtórność chicanosom, szczególnie tym obecnie nagrywającym, i owszem, wtórność jest, ale moim zdaniem nie większa od 90's g-funku, new westu czy sceny NY.
No ale wracając do tematu, z podanych przez Marcina polecam Lawless, naprawdę dobra choć krótka płyta. Brownside mam dysko ale nie sprawdzałem dokładnie, muszę obadać Smile
A oprócz tego:
album poza tym kawałkiem(no, może z z jeszcze jednym) nie ma zbyt wiele wspólnego z G-Funkiem ale i tak polecam Wink
także nie jest to typowy g-funk no ale parę kawałków można podpiąć
to raczej wszyscy znają Smile
Odpowiedz
g'fellas - crimie stories klasyk

mnmsta kozak na maksa polecam! kazdy album na poziomie
[Obrazek: 19.jpg]

Chillout That's It! Cool

fo' shizzle my nizzle i want to sizzle sum wizzle
Odpowiedz
Ja jestem wielkim fanem chicano rapu, szczególnie tych starych graczy i ekip, jak Frost, którym jaram się potwornie, czy to Darkroom Familia czy Brown Side. Ostatnio mam wielką wkrete na South Park Mexican'a, którego zawsze jakoś tak omijałem. Obecna scena chicano siee chuja i tu nie ma co udawać, wychodzi tyle gówna, że pożal się boże, wiadomo jest parę konkretnych ekip, które trzymają poziom, jak Hi Power, Southland records, ale nadal to nie jest to Sad
Odpowiedz