Panel użytkownika       Prywatne wiadomości      Pokaż nowe posty      Pokaż dzisiejsze posty      Wyloguj      SZUKAJ
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Born Juices
Tak samo gówniane jak kiedyś. 5 osób może kupi ich płytę Smile
[Obrazek: Pa6V4Ay.jpg]
[Obrazek: 400px-Falling_01.jpg]
Odpowiedz
(08-06-2016, 08:47:47)StayTrue napisał(a):  Tak samo gówniane jak kiedyś. 5 osób może kupi ich płytę Smile

Kto zna klasykę Polskiego Gangsta Rapu ten ich doceni i kupi nowy album, choćby dla samego newsa że powrócili. Nie byli wcale gównianym składem, posłuchaj numeru Gangsta z Dymófki z 1995 roku, który wrzucono kilka postów wcześniej. Przecież ten kawałek brzmi jakbym słuchał South Central Cartel albo Real Brothas braci BG Nokaut i Dresta. Taki klimat w Polsce już w 1995 roku, kiedy Gangsta Rap widzieli tylko w MTV i już potrafili naśladować to brzmienie w tej podobno 100 lat za Murzynami Polsce.
Za to im się należy szacunek ogromny, w 1995 były inne czasy w Polsce i ludzie się nimi jarali, ty pewnie w tym czasie oglądałeś Disco Relax i nie miałeś takiej wiedzy o tej muzyce jak teraz w dobie internetu.
Szacunek w Polsce należy się wszystkim starym raperom i składom, starym ekipą bboyowym, graffiti itp.
Gdyby nie Oni to moglibyśmy dużo później ruszyć z tematem.
Dzięki nim przetarto w Polsce pierwsze szlaki Smile
[Obrazek: all-seeing-eye-movie-posters.jpg]
Odpowiedz
Ja ich nigdy nie lubiłem,byli,są i będą za słabi i nic tego nie zmieni.
[Obrazek: DN8spPrQLoH0WavA3f46EjTI7aCKoLCWUB4kuCuo...FI5aJ0k3oh]
Odpowiedz
Jaka klasyka forumowy kolego? Oni zawsze byli marni, nawet w tamtych czasach. "Wspólna Scena" fajnie pokazuje jaki był ich poziom, a Tedego, Pyskatego, czy np. Wojtasa. Mleko piękna zwrotka Smile
Gdyby nie Krzysiu Kozak "KNT" i Rysiu Peja, to raczej nikt by szerzej o nich nie usłyszał. Co najwyżej lokalnie jakaś szansa by była jak z wieloma takimi ekipami.

Nie wiem co Cię interesuje kto co robił w `95 i ile miał lat. Słabo jest coś w ten sposób porównywać lub oceniać. Goły na przykład pamięta doskonale te czasy i wie jak to z nimi było.

Co do gangsta brzmień, g-funku itp., to chyba tylko SLU miało całkiem zgrabne bity w tamtych czasach.
[Obrazek: Pa6V4Ay.jpg]
[Obrazek: 400px-Falling_01.jpg]
Odpowiedz
(09-06-2016, 12:59:14)StayTrue napisał(a):  Jaka klasyka forumowy kolego? Oni zawsze byli marni, nawet w tamtych czasach. "Wspólna Scena" fajnie pokazuje jaki był ich poziom, a Tedego, Pyskatego, czy np. Wojtasa. Mleko piękna zwrotka Smile
Gdyby nie Krzysiu Kozak "KNT" i Rysiu Peja, to raczej nikt by szerzej o nich nie usłyszał. Co najwyżej lokalnie jakaś szansa by była jak z wieloma takimi ekipami.

Nie wiem co Cię interesuje kto co robił w `95 i ile miał lat. Słabo jest coś w ten sposób porównywać lub oceniać. Goły na przykład pamięta doskonale te czasy i wie jak to z nimi było.

Co do gangsta brzmień, g-funku itp., to chyba tylko SLU miało całkiem zgrabne bity w tamtych czasach.

Oprócz Mleka były też tam zwrotki Bittera i Mailka w tym kawałku 10 Osób i wcale nie były gorsze od TDF, bo od cholery  rymów sypnęli tak samo jak On.
KNT był wtedy jak Suge Knight i tak naprawdę pomógł wszystkim, Rysiu nie był wyjątkiem bo gdyby nie On to dalej by popijał nalewki w bramie na Jeżycach i był lokalnym wierszokletom na klatkach schodowych kamienic.
Chodzi o to że byli na początku rozwoju sceny polskiej i już takie brzmienia mieli nie gorsze niż South Central Cartel. Compton Most Wanted, czy rapowcy z Ruthless. Dzisiaj nikt nie nagrywa takich kawałków w Polsce tylko brzmienie plastikowe bo takie teraz modne na Zachodzie dla dzieci ery Facebooka.
Goly pamięta te czasy jako słuchacz, ja pamiętam tylko WYP3 i Liroya z racji szumu medialnego. Tacy słabi byli ale Piotrków trzymał się z Poznaniem. A posłuchaj sobie kawałka z ich featuringiem Robić się nie chce tylko szpanować, bardzo dobrze pojechali Warszawce na płycie Slumsów.
Skrecze na pierwszych płytach SLU robił DJ Crazy z Born Juices jeśli się nie mylę. I jak słucham ich debiutu i Slumsów dwie pierwsze kasety nie słyszę żeby brzmienie było gorsze jednych od drugich. Oba zespoły miały West Coastowe brzmienie na równi z tamtą G-funk Erą w USA.  Nawet taki Yaro z kawałkiem Rowery Dwa pokazał jak się robić G-Funkowy Hit w polskich realiach.
Popularność tym pierwszy zespołom wszystko przynosiło, udzielanie się na wydawanych składankach jak Zakazane Piosenki czy pierwsze gazetki jak Klan czy Ślizg. Słabi właśnie byli ci co wystąpili na składankach z jednym kawałkiem i już potem nie przebili się i nie nagrali całej płyty. Mówił o tym KNT wiele razy, to właśnie publika decydowała kogo chce słuchać, Born Juices byli razem ze Slums Attack na równi z popularnością, to Oni są na scenie w tle z Peją podczas występu Ice T w Sopocie w 1995.
Odpowiedz
hahah Born Juices klasyk hahaha
ja pamietam te czasy i i jakos sobie nie przypominam zeby ktokolwiek uwazal ich album wtedy za dobry.
a porwnywanie tych popluczyn to SCC to jest dopiero zart
Odpowiedz
(16-06-2016, 08:42:57)HAter From SD napisał(a):  hahah Born Juices klasyk hahaha
ja pamietam te czasy i i jakos sobie nie przypominam zeby ktokolwiek uwazal ich album wtedy za dobry.
a porwnywanie tych popluczyn to SCC to jest dopiero zart

Na twojej rodzinnej wsi pewnie tylko tak uważali czy skąd tam jesteś Big Grin
Ty pewnie lepsze popłuczyny wtedy nagrywałeś Tongue
Odpowiedz
wow ale sie teraz popisales, hmmm zreszta jak zawsze
moja rodzinne misto to Poznan i nigdy nic nie nagrywalem ale tworzylam zina Playa

Cytat:Na twojej rodzinnej wsi
 pisze to typ z Zawiercia hahaha ktore jest 'miastem' dopiero 100 lat
Odpowiedz
(17-06-2016, 22:04:05)HAter From SD napisał(a):  wow ale sie teraz popisales, hmmm zreszta jak zawsze
moja rodzinne misto to Poznan i nigdy nic nie nagrywalem ale tworzylam zina Playa

Cytat:Na twojej rodzinnej wsi
 pisze to typ z Zawiercia hahaha ktore jest 'miastem' dopiero 100 lat

Aha czyli tylko Poznań uważał ich za słabych ? Paradoksalnie to KNT wasz człowiek ich wypromował i trzymali się z Waszymi Slumsami, ale w tamtych czasach nikt z was im tego pewnie nawet nie powiedział Big Grin

Tworzyłeś zina tej gazetki o grach komputerowych czy tej sieci komórkowej ? Z taką ortografią ktoś dopuścił cię do pisania czegokolwiek ?
Przynajmniej gościu nie ukrywam na profilu skąd pochodzę bo tak to się robi u nas na południu.
No tak u was słuchano rapu już ponad 100 lat temu Big Grin
Odpowiedz
^^^^^^^^^^
ty naprawde masz jakis problem z czytaniem i rozumieniem tekstu
powiedziec im co i gdzie - moze na polskim forum internetowym w 1997 - to jest sarkazm, napisze ci bo wiem ze tego nie lapiesz
Kozak promowal duzo roznych rzeczy, i to ze byl z Poznania nie znaczy ze bede sie spuszczal na wszytko to co on wydal
Playa byl zinem o rapie, ale wiadomo gimby nie znaja
napisze ci to jeszcze raz i moze w koncy zrouzmiesz nie mieszkam w Polsce od ponad 11 lat nie uzywam polskiego na codzien bo nie mam takiej potrzeby i jest to forum o rapie i nie bede sie przejmowal jakimis literowkami
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości