Panel użytkownika       Prywatne wiadomości      Pokaż nowe posty      Pokaż dzisiejsze posty      Wyloguj      SZUKAJ
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bloods & Crips
Wink 
Bloods & Crips

[Obrazek: bloodz.jpg]

Bloods & Crips to projekt muzyczny będący efektem współpracy członków dwóch rywalizujących, kalifornijskich gangów: Bloods i Crips. Bloods reprezentowali CK, KP, Batman, Big Y, Bloody Mary, Peanut II, Lil' 8, Redrum, Lil' Hawk, Lil' Stretch, Green Eyez, B-Brazy i G Spider, Tip-Toe, G-Len, June Dawg, Baby Maniak i Big Mad-Eyez; ze strony Crips w projekcie udział wzięli AWOL, BK, Big Freeze, Blue Rag, Broncoe, C-Note, Cixx Pac, Do or Die, Sin Loc, G-Bone, Koollay, Scarface i Twin Loc. Organizatorami przedsięwzięcia byli producent Ron "Ronnie Ron" Phillips i raper Tweedy Bird Loc. Odbyły się przesłuchania członków obu gangów i najlepsi zostali zaproszeni do prac nad debiutancką płytą[1]. W 1993 wytwórnia Warlock Records wydała pierwszą płytę Bloods & Crips, Bangin' on Wax. Album okazał się być dużym sukcesem komercyjnym, sprzedając się w ponad 500.000 egzemplarzach i uzyskując status złotej płyty według RIAA. Album spotkał się też z uznaniem krytyki jako ciekawy dokument socjologiczny. Rok później ukazał się drugi i ostatni album kolektywu, Bangin' on Wax 2... The Saga Continues. Powtórzył sukces debiutu, z wynikiem sprzedaży przekraczającym 400,000[potrzebne źródło]. Po wydaniu drugiej płyty projekt rozwiązał się; Bloods zaczęli nagrywać jako Damu Ridas, a Crips jako Nationwide Rip Ridaz.

Dyskografia
* Bangin' On Wax' (Dangerous 1993).
* Bangin' on Wax 2... The Saga Continues (1994)
* Bangin' on Wax: Greatest Hits (Dangerous 1996)

Dla mnie Podstawa jeden z Lepszych g-funkowych składów nawet po zakonczeniu razem współpracy.Damu Ridas czy Nationwide Rip Ridaz Wymiatali.

najlepsze kawalki ich to
Piru Love
Damu Ridas
National Rip Ridaz
Steady Dippin
Wish You Were Here
[Obrazek: homeoldpic.jpg]
Odpowiedz
Co do tej grupy nie powinno się mieć żadnych zastrzeżeń, mam ich płyty i sądzę że są utrzymywane w dobrej formie.
[Obrazek: photo_lil-scrappy_profile.jpg] "Get Some Crunk In Yo System"
Odpowiedz
Heh Widzę że z wikipedi kopiowałeś Wink Aha i Nie Big Y tylko Big Wy jak już ;]

A co do zespołu - jeden z moich ulubionych . Wszystkie kawałki (a przynajmniej prawie wszystkie) stoją na wysokim poziomie .Po stronie Bloods najlepszy poziom prezentują Lil Hawk,B Brazy ,Batman,G"Len ew. Green Eyez,
a ze strony Crips Fo'Clips(jako Young Malcolm), Sin Loc, BK, AWOL ew. Broncoe.Ogólnie bardzo lubię i Bloodsów i Cripsów , jednak moim zdaniem wyższy poziom reprezentowali Cripsi . Ulubione kawałki to:

1."Bangin On Wax"
2."Piru Love"
3." Stready Dippin"
4."G's & Loc"
5."K's Up"

Ulubieni raperzy :

1.Tweedy Bird Loc(BK)
2.Fo'Clips
3.G"Len
4. Broncoe
5.B Brazy

Aha Kawałek "Naionwide Rip Ridaz" nie jest z ''Bangin On Wax" Smile
Odpowiedz
1. K's Up
2. Gangsta Shit
3. G's & Locs
4. Time Is Gone Nigga
5. Crippn Aint Easy

Raperzy Bloods:
1. B-Brazy
2. Lil Hawk
3. G-Spider
4. Lil Laniak
5. Penut II

Raperzy Crips:
1. AWOL
2. OG Cell-E-Cell
3. Cixx Pac
4. G-Bone
5. C"Inch

Jeden z moich ulubionych zespołów, świetne płytki, jedyne co może wkurzać to to, że w wielu kawałkach te same sample np. na jednym z Bangin On Wax kilka kawałków to poucinane "Check Yo Self". Mogliby się trochę bardziej wysilić, ale jestem ich wielkim fanem, oni mnie zajarali jeśli chodzi o gangsta rap.

Szkoda, że tylu ich już nie żyje no i pomysłodawca, R.I.P Ronnie Marlon Phillips
Odpowiedz
1. G's & Locs
2. Steady Dippin
3. Nationawide Rip Ridaz
4. Piru Love
5. K's Up

Crips:
AWOL
Fo' Clips
Sin Loc

Bloods:
Lil' Hawk
B-Brazy
Batman
[Obrazek: 25342121676169146086.png]
Odpowiedz
Jedna z najlepszych grup w historii a takie kawałki jak Piru Love, Steady Dippin' czy Gs & Locs po prostu trzeba znać.
Odpowiedz
Crips :
1. Awol
2. Broncoe
3. G-Bone

Bloods :
1. Lil Hawk
2. B-Brazy
3. Batman

Kawałki :
1. G'z & Loc's
2. Steady Dippin
3. Bangin on Wax
Odpowiedz
I tak im się oberwało dissami od N.O.T.S (Niggaz Off The Street) na płycie True Blue II,ten projekt miał hmmm za zadanie zaprzestać walki między Bloodsami i Cripsami,a na płytach i tak były wyzwiska itp,ale beaty były dobre na tych projektach chociażby kawałeki Steady Dippin,East Side Rip Rider,Slob 187,Mafia Lane,Every Dog Has His Day czy nawet Set Trippin,jedynie na jednym kawałku nie wyzywali się czyli Wish You Were Here dla mnie dobre albumy wydali ale wole jakoś True Blue Wink
Odpowiedz
Ja tam Keke Loco i ekipę też lubie, ale Damu Ridas ich rozjebali na "True Flue Killa" Big Grin. Poza tym Bangin On Wax miało za zadanie przenieść agresję z ulic na nagrywki, dlatego tyle wyzwisk.
"Kto się nie wyszalał za młodu, ten na starość będzie skurwysynem"
Odpowiedz
Na Bang'n on wax były zaczepki na Keke Loco i na ziomków z True Blue dlatego NOTS ich zdissowało tak mi się zdaje
Odpowiedz